WYWIADY

Wywiad z gościem #215 wydania Soundtraffic – Danem  Thompsonem

Wywiad z gościem #215 wydania Soundtraffic – Danem Thompsonem

Triple S

Listopad 17th, 2015

Brak komentarzy

Razem z nami jest Dan Thompson, brytyjski DJ i producent, który posiada dwunastoletnie doświadczenie w świecie muzyki tanecznej i coraz częściej wymienia się go w ścisłej czołówce w świecie Trance.

10987304_907566745946628_4311753271343454301_n

1.Jak rozpocząłeś swoją przygodę z muzyką i DJ’ingiem ?

Rozpoczęło się to w momencie, gdy usłyszałem “For An Angel” od Paula Van Dyka, od tego momentu zakochałem się w Trance

2.Którzy artyści są inspiracją dla Ciebie i dlaczego ?

Na tę chwilę Markus Schulz i Beat Service. Markus za jego fenomenalne sety z gatunku „rabbit hole” a Beat Service za jego konsekwencję i bezbłędne produkcje !

3.Grasz na jakimś instrumencie ? Czy masz jakieś wykształcenie muzyczne ?

Znam podstawy gry na keyboardzie jednak nie posiadam jako takiego wykształcenia muzycznego. To wszystko dzięki mojej pasji do muzyki Trance, dzięki niej zacząłem produkować.

4.Gdzie będzie można Cię usłyszeć w najbliższej przyszłości ?

Nie mogę się doczekać aż zadebiutuje w Czechach w piątek, 13 listopada na imprezie „Trancesated”(wywiad przeprowadzono 10.11 – przyp. Red.)

5.Jakie są Twoje plany na przyszłość ? Jakieś niespodzianki lub teasery, którymi chciałbyś się podzielić ?

Obecne pracuję nad reworkiem klasyka razem z wokalistką, która pracowała przy oryginale – to jeden z moich ulubionych tranceowych utworów. Nie mogę powiedzieć, o który kawałek chodzi, bądźcie czujny, już niedługo będzie skończony !

6.Jaka jest różnica między pracą w studio a podróżowaniem i występowaniem live ?

Czasami praca w studio jest bardzo intensywna gdyż jestem perfekcjonistą jeśli chodzi o detale, jednak po skończeniu utworu moja satysfakcja nie ma końca. Nagrodą za cały włożony trud w studio jest widok reakcji publiki kiedy gram jeden ze swoich utworów. Nie ma lepszego uczucia jak widok szalejących klubowiczów po usłyszeniu dropu. Zawsze chcę grać live – za konsolą czuję się jak w domu !

7.Co sądzisz o kolaboracjach takich jak chociażby Twoja wraz z Mino Safy pt. „A New Leaf” wydanym w ASOT ?

Zawsze lubię pracować z różnymi artystami i traktuję to jako wspaniałe doświadczenie. Fantastycznie jest stworzyć potężny track, który łączy w sobie różne style, nie tylko moje standardowe brzmienie.

8.Jakie to uczucie gdy po raz pierwszy usłyszałeś, że legenda zagrałą Twój utwór ?

Mój pierwszy numer pt. “Bipolar” został zagrany przez Armina Van Buurena w ASOT 567 – czułem się niesamowicie, wręcz surrealistycznie. Pamiętam, że trząsłem się z podekscytowania i celebrowałem to butelką szampana !

9.Jakie są Twoje ulubione – hardware i software – których używasz do produkcji i dlaczego ?

Logic to mój ulubiony DAW, którego używam do pracy od początku mojej kariery.
Jeśli chodzi o software do grania to Pioneer Rekordbox 3.0. Hardware – Pioneer CDJ 2000 Nexus, Pioneer DJM 900 i Pioneer RMX 1000. Lubię Pioneera <śmiech>

10.Które z Twoich występów znaczą dla Ciebie najwięcej i z kim masz nadzieję wystąpić na tej samej imprezie w związku, z tym, że jesteś “wschodzącą gwiazdą” w Trance ?

Bez cienia wątpliwości największym i największym show było ASOT Festival w Utrechcie w Holandii w lutym tego roku. Naturalnie możliwość zagrania na evencie tego kalibru było dużym zaszczytem, jednak uczucie, które towarzyszło mi, kiedy wszedłem na scenę jest nie do opisania. Rozpierała mnie wtedy duma. To był jeden z tych „wymarzonych” momentów. Mam to szczęście, że jak do tej pory występowałem z kilkoma z moich idoli jednak naprawdę chciałym “dzielić” lineup razem z m.in. Markusem Schulzem, Paulem Van Dykiem czy Super8 & Tab.

11.Nie chcę być kontrowersyjna, ale czy kiedykolwiek myślałeś o tym, że krąg podgatunków trance wyczerpuje się ? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad podziałami gatunków i ruchów w Trance ? Jak wiadomo – ile ludzi tyle zdań – czy w związku z tym Trance jest bardziej „inclusive” czy może „exclusive” ?

Myślę, że wielu fanów myśli, że Trance nie jest prawdziwym Trance’m gdy na liczniku ma mniej niż 138/140 BPM jednak ja uwielbiam każdy styl poczynając od Progressive przez Tech po Uplifting. Jeśli numer mi się podoba to zawsze będę go grał w swoich setach bez względu na to jaki to gatunek. Myśle, że to czyni występ zróżnicowanym co jest o wiele lepsze niż trzymanie się ściśle określonego schematu.

12.Czy posiadasz jakieś charakterystyczne brzmienie, które definiuje Cie jako producenta a jeśli tak to jakbyś je określił ?

Zawsze używam podobnych dźwięków perkusyjnych oraz drumfillów jak również tworzę dużo “atmosfery”.

13.Czym się kierujesz w trakcie grania i produkcji ? Jaka jest Twoja filozofia ?

Staram się produkować muzykę, która będzie mocno uderzała w parkiet. Podczas grania chcę integrować się z publiką jak tylko potrafię, życ i bawić się tym !

14.Jakie są Twoje ulubione gatunki i dlaczego ?

Progressive Tech Trance jest moim ulubionym ponieważ uwielbiam tłuste beaty i mroczne melodie z techowym zacięciem !

15.Jeśli mógłbyś zabrać ze sobą na bezludną wyspę utwory 5 artystów, które nigdy dla Ciebie się nie starzeją i nie nudzą się, kto by to był ?

Markus Schulz, Eddie Halliwell, Jordan Suckley, Beat Service i Simon Patterson.

16.Co lubisz robić poza muzyką ? Co czyni Cię szczęśliwym ? Z czego się śmiejesz i co doprowadza Cie do szaleństwa ?

Uwielbiam dobry film oraz spędzanie czasu z moją żoną i przyjaciółmi. Jestem szczęśliwy i podekscytowany faktem, że w kwietniu zostanę po raz pierwszy ojcem !  Tak samo jak granie uwielbiam uczestniczenie w imprezie od strony klubowicza, do tej pory nim jestem <śmiech> Mam dziwne poczucie humoru więc łatwo mnie rozbawić.
Mój budzik dzwoni o 4:30 każdego poranka od poniedziałku do piątku – doprowadza mnie to do szaleństwa, nienawidzę tego alarmu !

17.Jakich rad udzieliłbyś początkującemu producentowi i DJowi ?

Ćwicz. Wysyłaj dema. Poznaj się z DJ’ami i promotorami i zapytaj czy nie mógłbyś zagrać. Pojawiłem się na scenie poprzez startowanie w lokalnym konkursie DJ’ów więc zwracaj na nie uwagę. Pracuj, rób to z pasją i nigdy się nie poddawaj !

18.Jeśli mógłbyś kolaborować lub zagrać seta z jednym z Twoich ulubionych artystów – nie patrząc na gatunek – kto by to był ?

Chciałbym zrobić coś kiedyś z Markusem Schulzem – to swój chłop !

19.Co chciałbyś powiedzieć naszym słuchaczom ?

Dzięki za poświęcony czas na przeczytanie tego wywiadu – mam nadzieję, że mix Wam się spodobał. Oczekujcie nadchodzących wydawnictw i imprez – mam nadzieję, że niedługo zobaczymy się na jednym z moich występów !

https://www.facebook.com/DanThompsonOfficial/?fref=ts

Rozmawiała : Pixie Bruner

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

Comments are closed.