Home

Wywiady

Wiosenne techno w stolicy czyli o Instytucie z Iwoną Korzybską

Brak komentarzy Wywiady

Już za niespełna 3 tygodnie muzyka techno popłynie z magicznego miejsca jakim jest Instytut Energetyki . W wiosennej odsłonie usłyszycie min takich artystów jak : Drumcell ,Truncate,Raiz, Angelo Mike,Leon i Subject 9 czy tez główną gwiazdę Lena Fakiego . O tym co będzie się działo już 13 maja w Instytucie opowiedziała nam Iwona Korzybska z Groove Control.

Portal muzyki klubowej

13 maja wiosenny Instytut. Długo kazałaś czekać na informację odnośnie wiosennego lineupu.

To nie było związane z tym, że ja sobie wymyśliłam, że długo będziemy czekali. Po ogłoszeniu daty mieliśmy jeszcze kilka aspektów do dogadania z naszym headlinerem, więc pomyślałam sobie, że fajnie będzie ogłosić jak będziemy mieli wszystko dogadane. Między innymi cieszyło mnie obserwowanie samej popularności Instytutu jako miejsca, które promuje dany typ muzyki bo to też było wielką przyjemnością dla mnie.

Podczas imprezy pojawiają się tacy artyści jak Drumcell , Truncate Angelo Mike czy tez główna gwiazda Len Faki kogo najtrudniej było ściągnąć na Instytut?

Tak jak tutaj w tej kolejności wymieniłeś Len Faki był najtrudniejszy jako nasz headliner jak to oczywiście zwykle bywa im większa gwiazda tym trudniej go ściągnąć. Był również trudny do ściągnięcia gdyż dawno nie grał w Polsce i ta jego wizyta tutaj była dość mocno filtrowana. Filtrowany przede wszystkim był Instytut czy to jest faktycznie najlepsza impreza, która mogła by przywitać takiego artystę po tak długim okresie nie bycia na naszym rynku. Zdaliśmy egzamin bardzo pozytywnie. Okazało się , że jest dużo na plus i z wielką radością oczekujemy wizyty Lena Fakiego jak on zapewne również.

Polskę reprezentować będzie Angelo Mike jak również Leon i Subject 9 kto według Ciebie jest tzw. czarnym koniem z polskiej ekipy?

Ciężko jest określić. Ja tak naprawdę co do polskiej ekipy okaże się pewnie wszystko na miejscu. Selekcja polskich artystów była mocno przemyślana i chcieliśmy zarówno zaprosić tą starą wiarę, która tak naprawdę z nami budowała Instytut jak np. Angelo Mike czy Leon ale również też chcieliśmy zaproponować nowych artystów, których w przyszłości będziemy w jeszcze większej ilości promowali, którzy są niszowymi artystami ale mają coś bardzo ciekawego do zaproponowania jak np. Subject 9 . Kto będzie czarnym koniem zobaczymy na miejscu i to nasi fani tak naprawdę określą komu najlepiej wyszło, czyj set się najbardziej spodobał.

Nie myślałaś żeby w linupie pojawiły się kobiety takie jak Carla Roca , Klaudia Gawlas czy Miss Djax

Jak najbardziej myślałam oczywiście, w prawdzie muzyka jest kobietą co niektórzy mówią też, że muzyka nie ma płci – przekaz jest jeden, aczkolwiek z mojego punktu widzenia branża muzyki elektronicznej jest mocno zdominowana przez mężczyzn dlatego z wielką chęcią obserwuje kariery niektórych kobiet DJ-ek i absolutnie myślę, że już niedługo będziemy mogli posłuchać na Instytucie bardzo fajnych DJ-ek artystek, które to mogą uświetnić nasze imprezy.

Jak w przybliżeniu będzie przebiegać impreza? Jakie atrakcje czekają na klubowiczów?

Myślę, że świetna pogoda. 13 maja w piątek też nie bez powodu wybrana data mam nadzieje, że nie będzie pechowa aczkolwiek 13 maja w piątek możemy się wszystkiego spodziewać. Na pewno świetnej pogody, na pewno wspaniałej atmosfery wiosennej no i oczywiście rzeczy które chcieli byśmy zainicjować tym razem. Skupiamy się na części chilloutowej bardzo mocno, która myślę dla wszystkich będzie bardzo fajną niespodzianką. Chcemy zaoferować trochę atrakcji, które uświetnią całe to wydarzenie. Atrakcje są związane z samą działalnością statusową związaną z Instytutem Energetyki. Jako, że spodziewamy się troszeczkę gości z zagranicy chcieli byśmy zaprezentować ten nasz Warszawski Instytut w taki bardzo unikatowy sposób a jednocześnie podkreślić w jak unikatowym miejscu jesteśmy i co na co dzień to miejsce ma do zaoferowania czym się tak naprawdę na co dzień zajmuje.

Jakiej publiki spodziewasz się na wiosennym Instytucie?

Szerokiej, dużej, wesołej a przede wszystkim bardzo otwartej. Otwartej na muzykę, otwartej na nowe brzmienia. Otwartej na wszystko co będziemy oferowali na Instytucie. Generalnie wszyscy którzy mają ochotę na dobrą zabawę są absolutnie welcome.

Nie tak dawno odbyła się impreza w klubie Nowa Jerozolima gdzie pojawili się Kaiserdisco. Jak oceniasz tę imprezę?

Imprezę w Jerozolimie z Kaiserdisco oceniam bardzo dobrze tym bardziej, iż była to impreza z dość dużą konkurencją w tym terminie i tak naprawdę nie wiedzieliśmy do końca czego się spodziewać. Okazało się, że zarówno Kaiserdisco mimo tego, że może nie są w Polsce jeszcze tak bardzo znani tak samo marka Instytut stała się bardzo atrakcyjną imprezą dla naszych fanów. Dopisali absolutnie w komplecie co było dla nas ogromnym zaskoczeniem. Sama impreza – 100% adrenaliny, 100% szczęścia, 100% wszystkiego.

Zostańmy przy Nowej Jerozolimie, odbędzie się tam afterparty po Instytucie czy oznacza to stałą współpracę?

Tak, planujemy z Nową Jerozolimą stałą współpracę, która zainicjowana została przy imprezie w lutym z Kaiserdisco. Współpraca układa się bardzo dobrze dzięki otwartości właścicieli jak i prezesa czyli osoby zarządzającej Jerozolimą, która to osoba zarówno pod względem zarządzania klubu, mówimy tutaj o Tika Milano artyście również jak i jego kierunku artystycznym jest z nami bardzo po tej samej linii. Współpraca układa się bardzo fajnie i pokładamy wielkie nadzieje, że ta współpraca dalej się fajnie ułoży i że będziemy żyli długo i szczęśliwie.

Czyli możemy się spodziewać imprez spod znaku Instytutu w Nowej Jerozolimie?

Jak najbardziej tak.

Wiem że już pewnie pracujesz nad jesienną edycją Instytutu. Uchyl rąbka tajemnicy co nas będzie czekało na jesieni.

Mogę Ci uchylić rąbka tajemnicy, że pracuję już nad Instytutami w roku 2017. Ale co do tego co tam się będzie działo nie uchylę Ci żadnego rąbka tajemnicy. Powiem tylko tyle, że każdy kolejny Instytut będzie lepszy, fajniejszy, będzie jeszcze większe wooow .

Wkrótce wakacje więc jak Iwona Korzybska będzie spędzać wakacje w tym roku?

Z kanarkiem i kotem. Iwona Korzybska uwielbia to co nasze, uwielbia Warszawę, uwielbia Polskę więc Iwona Korzybska bardzo chętnie w swoim wolnym czasie, bo ja tak naprawdę nie traktuję wakacji jako wakacji, żeby wyjechać gdzieś i oderwać się do rzeczywistości bo moja rzeczywistość jest tu i teraz i bardzo cieszę się, że jestem w tej rzeczywistości. Natomiast na pewno nie na wszystko mam czas. Na pewno trochę więcej czasu poświęcę żeby pochodzić po klubach i posłuchać fajnych artystów. Na pewno trochę czasu poświęcę żeby poodwiedzać różne festiwale, które licznie odbywają się w tym okresie wakacyjnym.

Czyżby Audioriver?

Absolutnie, Audioriver jest na mojej liście. Polecam Audioriver w tym roku jest fantastyczny lineup i każdy na pewno będzie się świetnie bawił w Płocku . Natomiast jeśli chodzi o moje wakacje i momenty wyciszenia i oderwania które niektóre osoby traktują jako wakacje, chętnie wyjeżdżam na polską wieś, gospodarstwa agroturystyczne gdzie wszystko jest eko, bardzo blisko natury, bardzo blisko zieleni. Polskie jajka, kartofle i pływam między karpiami 🙂

W takim układzie zaproszenie do Instytutu na 13 maja

Na koniec chciałam bardzo serdecznie zaprosić wszystkich na Instytut 13 maja w piątek niby pechowy a dla nas bardzo szczęśliwy. Będzie piękna pogoda, mnóstwo ludzi, zajebista muzyka i my tam wszyscy razem super uśmiechnięci i szczęśliwi. Obiecuję, że będzie fantastycznie i obiecuję że będzie niespodzianka na koniec więc dla tych którzy wytrwają do końca obiecuję, że będą zadowoleni.

http://www.technoinstytut.pl/
http://groovecontrol.pl/

Rozmawiał : Triple S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

Tagi: , , , , ,