Home

Aktualności

Solomun, Metrik i Moodymann na Audioriver 2017

Brak komentarzy Aktualności

Solomun, Metrik i Moodymann na Audioriver 2017

Solomun, Metrik i Moodymann na Audioriver 2017

Solomun, Metrik i Moodymann na Audioriver 2017

Na tydzień przed zmianą cen karnetów, organizatorzy Audioriver dali fanom elektroniki kolejne 9 powodów, by nie zwlekać z zakupami. Lista gwiazd, które wystąpią w Płocku
w ostatni weekend lipca właśnie powiększyła się o kilka imponujących pozycji. Znajdziemy na niej takie postaci, jak Solomun, Metrik: Life/Thrills feat. Elisabeth Troy & Dynamite MC, Moodymann, Robert Hood live, Emperor, Keeno, Alix Perez, Adventice (DJ Deep & Roman Poncet) live oraz We Draw A.

Dzisiejszej grupie artystów przewodzi jeden z headlinerów edycji 2017, czyli Solomun. To jedna
z najważniejszych postaci w świecie tanecznej elektroniki – DJ, producent i właściciel wytwórni, który ma ogromny wpływ na dzisiejsze brzmienie muzyki house. Tylko w ubiegłym roku zdobył pierwsze miejsce
w kategorii deep house w głosowaniu użytkowników największego sklepu z muzyką elektroniczną, Beatport.com, był piąty na liście najlepszych DJ-ów świata wg czytelników Residentadvisor.net, a jego remiks utworu Whilk & Misky był drugim najczęściej „shazamowanym” kawałkiem na Ibizie.

Whilk & Misky – Clap your hands (Solomun Remix)

Na liście najpopularniejszych artystów i najczęściej sprzedających się utworów w sklepie Beatport znalazł się także Metrik. Ten uznany DJ i producent trafił oczywiście do kategorii drum & bass, bo to właśnie
w niej święci triumfy od wielu lat. Na Audioriver wystąpi po raz pierwszy i od razu w wielkim stylu, bo towarzyszyć mu będzie znana m.in. z ich wspólnych hitów, Elisabeth Troy oraz jeden z najsłynniejszych mistrzów ceremonii, Dynamite MC. Zaprezentują oni, w dużej mierze, materiał z najnowszej płyty Metrika, „Life/Thrills”.

Metrik – Want My Love (feat. Elisabeth Troy)

Kolejni dwaj artyści, Moodymann i Robert Hood live pochodzą z tego samego miasta, ale ich style różnią się od siebie. Moodymann ma niemożliwą do zaszufladkowania selekcję, którą potwierdził genialną, zeszłoroczną kompilacją „DJ-Kicks”, wypełnioną takimi brzmieniami, jak hip-hop, soul, disco, house
i techno. Z kolei Robert Hood to jeden z najważniejszych artystów dla rozwoju muzyki techno, który wraz Jeffem Millsem i Mikiem Banksem założył legendarny kolektyw Underground Resistance. Dziś wciąż jest na topie – czy to pod własnym nazwiskiem czy jako Floorplan. „Moodymann i Hood zagrają na
T-Mobile Electronic Beats Stage, dołączając do wcześniej ogłoszonych: Bena UFO i Planetary Assault Systems.” – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. „To oczywiście nie jest jeszcze nawet połowa line-upu, ale już teraz możemy zapewnić, że na edycji 2017 będzie co najmniej równie dobrze, jak przed rokiem – gdy zaczynaliśmy współpracę z T-Mobile. Co najmniej, bo szykujemy m.in. rozwój oprawy wizualnej.”

Moodymann – I Got Werk

Pozostając przy techno i live-actach – kolejny ogłoszony dziś projekt to także perełka dla fanów tej muzyki i tego rodzaju koncertów. Adventice tworzą Francuzi, DJ Deep i Roman Poncet, a głównym owocem ich współpracy mają być właśnie pasjonujące występy na żywo, podczas których używają sporego zestawu analogowych i cyfrowych maszyn.

Adventice live at Reperkusound

Pozostała trójka zagranicznych gwiazd to bardzo duże wzmocnienie sceny drum & bass na 12. edycji Audioriver. W pogodnych klimatach Hospital Records porusza się Keeno, utalentowany młody producent, który przed rokiem wydał już drugi album autorski nakładem Med School Music. Także w 2016 roku wyborny album wypuścił reprezentant bardziej surowych i agresywnych odmian drum & bassu, Emperor. Jeszcze inny odcień połamanych brzmień przywiezie do Płocka Alix Perez, który słynie z eksperymentowania i wrzucania do jednego kotła takich gatunków, jak drum & bass, dubstep, jungle czy UK Garage.

Emperor – I Was

Drugie ogłoszenie gwiazd Audioriver zamykają pierwsi w programie polscy artyści, czyli We Draw A. To duet z Wrocławia, który przed rokiem udowodnił, że udany debiut albumowy w 2014 roku nie był przypadkiem. Wydana w 2016 płyta „Ghosts” to spójna i dojrzała sesja transu, w który zabiera nas ciepła elektronika i duża dawka przestrzennych wokali.

We Draw A – Lighthouse

Karnety w cenach 170 zł za dwa i 230 zł za trzy dni festiwalu dostępne są już tylko do końca 16 lutego lub do wyczerpania puli – jest więc ewentualność, że zabraknie ich nawet wcześniej. Od 17 lutego ceny rosną do – odpowiednio – 200 i 260 zł. Karnety dostępne są w salonach Empik w całej Polsce oraz na http://audioriver.ebilet.pl.

Na koniec, zapraszamy do playlisty z utworami wszystkich ogłoszonych dziś gwiazd: http://bit.ly/2kTSTeM

***
Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce i zarazem wydarzenie jedyne
w swoim rodzaju. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house’u, techno i drum & bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Audioriver łączy wiele światów i wszyscy tutaj są równi. Gigant sceny jest tak samo ważny jak nieznany eksperymentator. Fan Audioriver jeżdżący do Płocka od lat, jest równie istotny jak początkujący słuchacz elektroniki. Organizatorzy wydarzenia i niezwykle pozytywna publiczność festiwalu witają
z otwartymi ramionami wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i chcą zużyć dużo energii na wyrażaniu tego podczas koncertów, live-actów i setów DJ-skich.

12. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2017 w Płocku – na plaży nad Wisłą
i w kilku innych lokalizacjach. Poprzednie cztery edycje zostały wyprzedane jeszcze przed otwarciem bram, a ostatnia zgromadziła aż 28 tysięcy osób.
Dotychczas ogłoszeni artyści to: Artefakt live, Ben UFO, Boys Noize, KiNK live, London Elektricity Big Band live, Maduk, Planetary Assault Systems live, The Erised.

Więcej na www.audioriver.pl

Tagi: , , ,