Warszawski klub Smolna rusza właśnie z programem wydarzeń na jesień i zimę 2019 roku. Na liście ogłoszonych artystów są m.in. takie ikony elektroniki, jak Laurent Garnier, Oliver Koletzki, Chris Liebing czy Len Faki.
Od otwarcia Smolnej minęły już 3 lata i od tego czasu wiele się zmieniło w wyglądzie klubu. Zmianom uległa początkowo surowa sala główna, powstały nowe przestrzenie – dżungla, całoroczne patio i drugi ogród oraz otworzył się cocktail bar o nazwie Hideout. Poza działalnością u siebie, Smolna jest także mocno zaangażowana w projekty festiwalowe, czyli Wisłoujście, Undercity i Fest Festival. Na ostatnim z wydarzeń powstały aż 3 sceny z brzmieniami elektroniki. Jeszcze przed 3. urodzinami – klub zapowiedział zakończenie tworzenia piątkowych i sobotnich wydarzeń na swoim fanpage’u, pozostawiając Facebook’a jako przestrzeń artystyczną do publikacji filmów czy eventów niestandardowych. Od teraz miejscem, gdzie można znaleźć informacje o wydarzeniach, pozostaje jedynie strona internetowa, czyli www.smolna38.com.
To, co jednak nie zmienia się w działalności klubu, to jakościowy program muzyczny z wieloma topowymi nazwiskami na liście. Co czeka nas w drugiej połowie roku w kontekście programu wydarzeń? Muzyczna uczta dla różnorodnych brzmień elektroniki.
Przy tak obszernym programie, nie sposób wymienić i polecić najlepszych wydarzeń, ale hitem z pewnością będzie powrót do Warszawy maestro Laurenta Garniera. Apetyt jest tym większy, ponieważ Francuz miał wystąpić na Smolnej pod koniec marca, ale z powodu problemów z liniami lotniczymi ostatecznie nie udało mu się dotrzeć do stolicy.
Gratka dla wielbicieli techno to z pewnością występy dwóch gigantów sceny, czyli Chrisa Liebinga i Lena Fakiego. W tym miejscu usłyszymy także świetnie przyjmowane w Polsce duety – Adriatique, Bicep, Karenn i Kollektiv Turmstrasse. Po bardzo dobrych, tegorocznych występach na Audioriver, do Polski powrócą Artbat, Mall Grab, Oliver Huntemann i Oliver Koletzki. Z Kolei fanów tanecznych i lżejszych odmian muzyki elektronicznej na pewno ucieszą występy Purple Disco Machine, Catz ‚n Dogz oraz Gerda Jansona.
Pełna lista ogłoszonych nazwisk na jesień/zimę 2019 w klubie Smolna:
Adriana Lopez
Adriatique
Answer Code Request
ARTBAT
Bicep DJ set
Bondi
Boris
Brodinski
Catz ‚n Dogz
Chris Liebing
DJ Nobu
Eelke Kleijn
Gerd Janson
Karenn live
Kobosil
Kollektiv Turmstrasse
Laurent Garnier
Len Faki
Mall Grab
Marco Bailey
Midland
Nite Fleit
Oliver Huntemann
Oliver Koletzki
Pariah
Purple Disco Machine
Reinier Zonneveld live
Shlomi Aber
Skin On Skin
Skream
Somewhen
Więcej na www.smolna38.com