Home

Aktualności

Program BURN Stage i targów muzycznych na Audioriver 2017

Brak komentarzy Aktualności

Program BURN Stage i targów muzycznych na Audioriver 2017

Targi_Muzyczne_Audioriver_powered_by_Co_Jest_Grane_24

Ósma edycja Targów Muzycznych zapowiada się wyjątkowo z kilku powodów: projekt zyskał nowego partnera – Co Jest Grane 24; na rynku Starego Miasta spotkamy rekordową liczbę wystawców, a na grającej tam scenie BURN Energy zobaczymy m.in. występy Audiofly i Matthew Dekaya. Targi działają za dnia, między koncertami na plaży, a wstęp na nie jest bezpłatny.

Targi Muzyczne Audioriver powered by Co Jest Grane 24 to miejsce, w którym niezależna scena muzyczna spotyka się z publicznością jednego z największych polskich festiwali. Na rynku Starego Miasta już od 2010 roku znaleźć możemy stoiska wytwórni, sklepów płytowych, dystrybutorów sprzętu i oprogramowania, mediów oraz klubów z całej Polski. W tym roku wystawców będzie aż 30, a byłoby więcej gdyby nie ograniczona przestrzeń Starówki.

Oprócz wystawców, magnesem przyciągającym publiczność na płocki rynek jest BURN Stage, czyli scena, na której prezentują się zagraniczne gwiazdy elektroniki, polska czołówka elektroniki oraz DJ-e, którzy doszli do polskiego finału konkursu BURN Residency. Tegorocznymi headlinerami sceny są Audiofly oraz Matthew Dekay, którzy w blasku słońca – w sobotnie popołudnie 29 lipca – zaprezentują swoje unikalne wizje elektroniki.

Za duetem Audiofly stoją Anthony Middleton i Luca Saporito – artyści obecni na scenie już od ponad 15 lat i tworzący wyjątkowe, wysublimowane utwory w stylistyce house i tech-house. Ich charakterystyczne produkcje znajdziemy w tak renomowanych labelach, jak Get Physical Music, Mobilee, Crosstown Rebels czy w prowadzonej przez duet oficynie Supernature. Audiofly słynni są też za sprawą podróżującej po całym świecie autorskiej marki imprez, Flying Circus.

Audiofly live at Flying Circus, Sankeys (Ibiza)

Drugi z headlinerów, Matthew Dekay, ma podobny staż jak Audiofly i także posiada cykl imprez organizowanych na całym świecie. Mowa o All Day I Dream współtworzonych z Lee Burridgem, czyli artystą, który zagrał jeden z najbardziej magicznych setów Audioriver 2016 – właśnie na BURN Stage. Na początku poprzedniej dekady Mathew był jednym z liderów sceny progresywnej, a dziś jest jednym z pionierów, którzy wprowadzają na parkiety dość wolny, ale pełen emocji house.

Matthew Dekay & Lee Burridge – Für Die Liebe

Oprócz wyżej wymienionych artystów, na BURN Stage zagra także dwóch uczestników polskiego finału konkursu BURN Residency: Maryo oraz Daniel Stetting, a także Seb Skalski, czyli zwycięzca tego finału, walczący obecnie z przedstawicielami 15 innych krajów o rezydenturę na Ibizie i 100 tys euro. Program sceny dopełnią: reprezentant Płocka – ptr1 live, Seb & Rodrigezz z Wrocławia oraz znani w każdym zakątku naszego kraju – Novika & Mr. Lex.

Seb Skalski ft. Novika – How Many Times

Wracając do programu Targów Muzycznych, w tym roku na rynku Starego Miasta w Płocku najwięcej atrakcji czeka osoby szukające płyt i około-muzycznych gadżetów, ponieważ aż sześciu wystawców to sklepy takie, jak Paul’s Boutique Record Store, Plays.pl, Side One, Winyl Płock, Vinylex i Vinylgate. Nowością będzie możliwość poszperania w ogromnej prywatnej kolekcji płocczanina, Adama Kotkiewicza.

Fani nagrań oraz producenci muzyczni chętnie odwiedzą także stoiska polskich wytwórni, które w tym roku pokażą swoje katalogi i dadzą szansę porozmawiania z ich managementami na temat realiów prowadzenia tego typu działalności w naszym kraju. W tym roku będą to powracające na płocki rynek Carypla, Luzztro i Mash-up oraz debiutujący na Targach label Subraum.

Dużą grupę wystawców stanowią także organizacje odpowiedzialne za liczne i różnorodne wydarzenia, jak ArsTechne, Good Music Productions, Kombinat, Letnie Pranie Mózgu, Playground, Othercult oraz Up To Date Festival. Dzięki Targom będziemy mogli też odwiedzić stoiska dwóch czołowych polskich klubów – Smolnej oraz Prozaka 2.0 – a także Projektowej, czyli niezwykłego sopockiego projektu, łączącego cechy pracowni, galerii sztuki i kawiarni.

Niecodziennie prezentują się również dwie inne inicjatywy, które spotkamy na Targach. Na stoisku Tropikalnej będziemy mogli zapoznać się z pracami kolektywu trzech artystek, a w Schronisku Roślin dowiemy się o zasadach działania tego niezwykłego, bydgoskiego przedsięwzięcia, które rozprzestrzeniło się już na kilka innych miast.

Ogromną wartością projektu jest również możliwość sprawdzenia, jak działa sprzęt i oprogramowanie do produkcji muzyki oraz DJ-ingu. Od lat do Płocka przyjeżdżają dystrybutorzy czołowych światowych marek, takich jak Native Instruments i Arturia (4DJ.pl), Teenage Engineering i Focusrite (Audiotech), Denon i Numark (Lauda Audio) oraz sklep dla miłośników syntezatorów modularnych, czyli Mode.M Modular Shop.

Ostatnią grupę wystawców stanowią media i w tym roku, oprócz strefy partnera Targów, Co Jest Grane 24, na rynku spotkamy także przestrzenie „Aktivista” oraz Houseradio.

Targi Muzyczne Audioriver powered by Co Jest Grane 24 funkcjonować będą w piątek 28 lipca od 16:00 do 20:00 oraz w sobotę 29 lipca od 10:30 do 20:00. Wstęp na rynek Starego Miasta jest bezpłatny.
***
Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce i zarazem wydarzenie jedyne
w swoim rodzaju. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house’u, techno i drum & bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Audioriver łączy wiele światów i wszyscy tutaj są równi. Gigant sceny jest tak samo ważny jak nieznany eksperymentator. Fan Audioriver jeżdżący do Płocka od lat, jest równie istotny jak początkujący słuchacz elektroniki. Organizatorzy wydarzenia i niezwykle pozytywna publiczność festiwalu witają
z otwartymi ramionami wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i chcą zużyć dużo energii na wyrażaniu tego podczas koncertów, live-actów i setów DJ-skich.

12. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2017 w Płocku – na plaży nad Wisłą
i w kilku innych lokalizacjach. Poprzednie cztery edycje zostały wyprzedane jeszcze przed otwarciem bram, a ostatnia zgromadziła aż 28 tysięcy osób.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią: Adventice (DJ Deep i Roman Poncet) live, Agents Of Time live, Alix Perez, Artefakt live, BCee, The Belleville Three, Ben UFO, Birdy Nam Nam, Boys Noize, Carl Craig presents Versus Synthesizer Ensemble, Dax J, DJ Storm, Emperor, Enrico Sangiuliano, Exium live, Halogenix, High Contrast live, Hugh Hardie, Jackmaster, Joris Voorn, Keeno, Killbox (Ed Rush & Audio), KiNK live, Klute, Kraak & Smaak, London Elektricity Big Band live, Maduk, MC DRS, MC LowQui, MC Wrec, Metrik: Life/Thrills feat. Elisabeth Troy & Dynamite MC, Mind Against, Moodymann, Mount Kimbie live, Nicole Moudaber, Planetary Assault Systems live, Robert Hood live, S.P.Y, Solomun, Stephan Bodzin live, Tale Of Us, The Erised, Total Science, Vitalic – ODC live, We draw A, ZHU, Angelo Mike, Baasch, Bass Astral x Igo, Capo, Conradq b2b Juniore, Czeluść (JUTRØ x KOSA), Dasein, DEAS/A_GIM, Dtekk, Górny, Handra, Kaotik, Krzyku, Last Blush, Manoid, Michał Gutkowski, Moosak, Mr. Cannabeatz, NeverAfter, Piotr Bejnar live, Sept live, Siasia, Sierra Cosworth, Sonosanto, Tom Palash, Tralien, Urbanski live, Urloo.

Więcej na www.audioriver.pl

Tagi: , ,