Aktualności

Pierwszy polski artysta PURE Festival

Pierwszy polski artysta PURE Festival

Triple S

Październik 6th, 2017

Brak komentarzy

Za nami pierwsze ogłoszenia artystów PURE Festival, a my wciąż z niecierpliwością czekamy na kolejnych. W sumie, podczas imprezy 9 grudnia w hali EXPO XXI, usłyszycie pięciu zagranicznych oraz czterech polskich wykonawców. Do dotychczas ogłoszonych, dołącza pierwszy reprezentant Polski!

Artysta nie poddający się stereotypom. Ściśle skoncentrowany na obranej drodze kariery stworzył dorobek wydawniczy w tak prestiżowych labelach jak należący do Kevina Saundersona KMS Records, czy brytyjski BUSH Records (gdzie wydawali Joey Beltram, Felix DaHauscat, Dave Clarke), jak i Baroque Rec., Deeperfect, Monique Musique czy Proton.

Powinniście już wiedzieć…

DEAS pierwszym polskim artystą PURE Festival!

 

Urodzony w Grecji, mieszkający w Krakowie, DEAS wychował się w domu, w którym muzyka nie odgrywała ważniejszej roli. Samoistnie  jako nastolatek zetknął się z muzyką trip hop i takimi zespołami jak Portishead czy Massive Attack. Eksplorując muzykę napotyka na twórczość producentów sceny elektronicznej – artyści tacy jak Dubfire, Plastikman, Lutzenkirchen, Sebastien Leger, a w późniejszym okresie Robert Hood, Kevin Saunderson czy Anthony Rother na stale zmieniają jego sposób postrzegania rzeczywistości. W młodym człowieku, zauroczonym muzyką, rodzi się zainteresowanie kulturą klubową i djingiem. W niedługim czasie zaczyna grać w klubach i interesować się naturą muzyki – czym jest dźwięk, jak powstaje. Analizując nagrania, styka się z produkcją muzyczną i zaczyna się rozwijać w tym kierunku.

 

 

Ma za sobą występy w klubach w  całej Polsce, a także za granicą: we Włoszech, Czechach, Gruzji, Wielkiej Brytanii, Niemczech. Występował na najważniejszych polskich eventach: Audioriver, Electrocity, Mayday, Silesia In Love.

 

Poza pracą nad własnymi nagraniami, które były remiksowane przez takich artystów jak Pig&Dan, Harvey McKay, czy Martin Eyerer, sam też remiksuje innych artystów wśród których wymienić można Carla Coxa czy Inner City.

 

W 2016 r. wydał swój pierwszy album – Community LP dla Bush Records, który zebrał pozytywne recenzje od wielu artystów (Paul Ritch, Pierre Deutschmann, Drumcomplex, Len Faki i wielu innych).

 

Za swój dorobek został doceniony w jednym z największych rankingów polskiej sceny elektronicznej – Munoludy 2016, gdzie znalazł się w czołówce jako producent roku oraz autor podcastu roku.

 

Właściciel studia Secret Room, gdzie na co dzień tworzy swoje nagrania, miksuje swoją muzykę, jak i innych artystów.

 

Od 2012 związany z krakowskim klubem Prozak 2.0, a także stały gość w  warszawskim klubie Smolna.

 

Comments are closed.