Home

Wywiady

O techno oraz kolektywie Technosoul. Dtekk – wywiad dla Soundtraffic

Brak komentarzy Wywiady

Tegoroczny Festiwal Audioriver obfitował w ciekawych artystów którzy pojawili się na Płockiej plaży. Tym razem naszym gościem był Jędrzej Dondziło ukrywający się pod pseudonimem Dtekk. Człowiek odpowiedzialny za festiwal Up To Date który odbędzie się już 8-9 września w Białymstoku. Naszego gościa mogliście usłyszeć na scenie Circus Tent gdzie zagrał genialny set.

My mieliśmy okazje porozmawiać z Jędrzejem o muzyce techno, kolektywie Technosoul. Rozmawialiśmy także o  tym jak popularne jest techno w Białymstoku. I jakie niespodzianki czekają na osoby które pojawią się na tegorocznej edycji Up To Date Festival.

„…..Jak  po występie?

Przed chwileczką skończyłem i jest mi jeszcze bardzo gorąco.

Jak publika ?

Więcej niż się spodziewałem o tej godzinie, bo o dosyć wczesnej porze grałem jak na porę do grania muzyki klubowej, jestem zaskoczony ilością tych ludzi i entuzjazmem na samym początku….”

Zapraszamy Was do wysłuchania naszego wywiadu z Jędrzejem. WARTO!!

 

Dtekk to człowiek instytucja na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Pierwsze kroki w miksowaniu muzyki stawiał w 2000 roku. Jego sety, wyłącznie winylowe, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – jest fanem electro, disco, italo i ambientu.

Dtekk współtworzy kolektyw Technosoul od początku jego istnienia i jest jednym z autorów jego sukcesu: szeregu imprez, na których zagrało wielu wybitnych artystów z całego świata oraz poszerzenia działalności kolektywu o wytwórnię. Technosoul może pochwalić się już kilkoma wydawnictwami winylowymi, a to dopiero początek.

Najważniejszym osiągnięciem w działalności Dtekka wydaje się być Up To Date Festival, którego jest pomysłodawcą, jak również dyrektorem programowym. Jakby tego było mało, to Dtekk stoi za wieloletnimi imprezami cyklicznymi takimi jak Pozdro Techno, Salon Ambientu, Ambient Park, Secret Location, które odbywają się w całej Polsce.

 

https://www.facebook.com/dtekkPL

http://www.uptodate.pl/

Tagi: , , ,