Home

Wywiady

O techno i Audioriver w wywiadzie z Siasią

Brak komentarzy Wywiady

Audioriver 2017 – CitiesTent,  mogliście usłyszeć także występ naszego  kolejnego gościa czyli Siasi.

W wywiadzie rozmawialiśmy o techno w Polsce i nie tylko. O tym jakich utworów możemy się spodziewać podczas seta. I wiele innych ciekawych informacji jak np jak Siasia spędza wakacje. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.

 

Po raz kolejny jesteś na Audioriver, dziś zamykasz Cities Tent  czego możemy się od Ciebie spodziewać jeśli chodzi o podróż muzyczną  w którą będziesz chciał zabrać klubowiczów ?

Zawsze staram się przedstawić słuchaczowi jakąś opowieść poprzez moje sety.  Nie bawią mnie godzinne mixy w których od początku do końca gra się to samo.  Dziś na szczęście mam trochę więcej czasu aby zrobić to co najlepiej potrafię, także tym bardziej nie mogę się już doczekać dzisiejszego występu. Momentami będzie troszeczkę ciężej i troszeczkę lżej. Obiecuję, że na pewno nie będzie wiało nudą!

Siasia at Audioriver 2017

 

 

 

 

Siasia at Audioriver 2015

 

 

Łukasz czy masz artystę z tegorocznego festiwalu którego będziesz chciał zobaczyć?

Nie będę kłamał i powiem z ręką na sercu, ze nie ma dziś w Płocku artysty, którym jakoś specjalnie bym się jarał. Oczywiście szanuje wszystkich tutaj obecnych bez wyjątku za to co robią i co osiągnęli. Musze dodać, ze nie jest to spowodowane małym wyborem na festiwalu, bo ten jest wręcz ogromny jeśli chodzi o artystów,  ale raczej tym, że moje zainteresowania muzyczne wybiegają nieco poza muzykę techno czy muzykę elektroniczną jaka jest prezentowana szerszej publiczności na takich eventach, i raczej w innych gatunkach upatruję aktualnie swoich herosów muzycznych.

 

Jak oceniasz już 12 edycję Audioriver pod względem organizacyjnym, bo co roku dużo się zmienia,  wszystko idzie ku lepszemu no i Audioriver to już marka europejska .

Jest to mój drógi występ na płockiej plaży (poprzedni w 2015r.) i bardzo żałuję, że nie miałem okazji bywać tu poza edycjami, na których gram. Mam nadzieje, że ta sytuacja ulegnie zmianie i jeśli tylko będę miał wolny weekend to zawitam tutaj ponownie, niekoniecznie jako DJ. Panuje tu iście rodzinna atmosfera a pod względem organizacyjnym nie można mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń. Dziękuję organizatorom, że po raz kolejny mam okazje pojawić się w tym miejscu.

 

Wiem że słuchasz muzyki filmowej, ostatnio widziałem ze słuchałeś ścieżki dźwiękowej do filmu Nolana „Dunkierka” i jak oceniasz ? Czy masz innego kompozytora muzyki filmowej którego cenisz oprócz Hansa  Zimmera ?

Hans jest zdecydowanie moim ulubieńcem jeśli chodzi o muzykę filmową, ale mam jeszcze jednego gościa którego ubóstwiam. Jest nim duński kompozytor muzyki do gier komputerowych Jesper Kyd – twórca ścieżek do takich klasyków jak Assassin’s Creed czy Hitman. Co do Zimmera to miałem okazję być na dwóch jego koncertach i te jego genialne utwory na żywo, brzmią jeszcze lepiej. Widziałem w życiu wiele, ale chyba żadne show nie wywarło na mnie tak wielkiego wrażenia jak te w krakowskiej Tauron Arenie, gdzie Hans dawał czadu ze swoją orkiestrą. Prawdziwy majstersztyk! Soundtrack do Dunkierki to kolejne wielkie dzieło tego Pana, którym jestem zafascynowany. Nolan i Zimmer to naprawdę wspaniały duet. Mam nadzieję, że zarówno film jak i muzyka doczekają się jakichś nagród, bo naprawdę na nie zasługują.

Hans Zimmer  – Supermarine (Dunkirk OST)

 

Hans Zimmer – The Dark Night Medley (Live in Prague)

 

Jesper Kyd – Acre Fight or Flight – Red in the Face (Assassin’s Creed OST)

 

 

Jesper Kyd – The Battle for Freedom (Freedom Fighters OST)

 

 

Gdzie w najbliższym czasie będziemy mogli Cię zobaczyć i usłyszeć ?

Praktycznie w każdy weekend można spotkać mnie w jakimś zakątku kraju. W najbliższym czasie odwiedzę m.in. Włocławek, Lublin, Gdańsk, Warszawę no i na pewno zaliczę kilka występów w moich rodzinnych Katowicach. Zdarzają się również bookingi zagraniczne. W tym roku czeka mnie jeszcze wizyta w Pradze, Northampton i Bratysławie. Oczywiście informację o nadchodzących eventach (a także inne ciekawe rzeczy), znajdziecie na mojej stronie www.dj-siasia.net a także na www.facebook.com/Siasia.DSR .

 

Kiedy Siasia rusza na wakacje ?

Dobre pytanie. Niestety w tym fachu, ciężko mi zawsze to zaplanować, dlatego  ostatnie wakacje zaliczyłem ponad 5 lat temu. Hehe. Ale w tym roku już na pewno nie odpuszczę i myślę, że jak pogoda w Polsce przestanie nas rozpieszczać to trzeba będzie wyruszyć gdzieś, wygrzać tyłek na plaży.

Siasia – MiniMix at 2/5 MM

 

 

Rozmawiał : Triple S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

Tagi: , ,