Home

Wywiady

O muzyce i planach z nią związanych w wywiadzie z Wojtkiem Urbańskim

Brak komentarzy Wywiady

Z Wojtkiem mieliśmy okazje spotkać się podczas tegorocznej już 12 edycji Audioriver Festiwal. Podczas naszej rozmowy mieliśmy okazje porozmawiać o projekcie RYSY ale także o pasjach muzycznych Wojtka. Jeśli jesteście ciekawi o czym jeszcze rozmawialiśmy i jakie tajemnice muzyczne zdradził nam Wojtek zapraszamy do wysłuchania naszego wywiadu.

 

Hej Wojtku jak po występie ?

Fajnie wiesz trochę wcześnie grałem bo o 19.30 do ostatniej chwili się balem ze burza nie ustąpi bo straszliwe lalo ale miałem z niebios szczęście na 10 min [przed występem ustało i wyszło słonce .Wiec jestem zadowolony .

Mówi się o tobie ze czarodziej muzyki bo robisz ciekawą muzykę nie tylko techno skąd się wzięło u Ciebie zamiłowanie do muzyki ?

Zaczęło się od bębenków sąsiad wrócił z Afryki tata  mu kupił mu bębenek i powiedział weź sobie postukaj Wojtek. No i zaczęliśmy grac na tym bębenku później załatwiliśmy drugi wiec złożyliśmy pierwszy zespól bębenkowy później już rodzice dostawiali szału że chodziłem po domu i zasuwałem po wszystkich powierzchniach płaskich , stołach.. wszystkie rytmy . I ojciec już kiedyś załamany moja postawa (mama to już chciała mnie do psychola wysłać ) ale ojciec mówi nie , dawaj go do samochodu i zawiózł mnie do sklepu muzycznego. Mowie WOW gdy zatrzymujemy się pod sklepem .. ale o co chodzi ? Weszliśmy do sklepu i mówi no dobra wybieraj perkusje …..

I tu polecamy wysłuchanie naszego wywiadu z Wojtkiem  gdzie dowiecie się wiele ciekawych informacji muzycznych i nie tylko.

 

Producent muzyczny, sound designer, czarodziej dźwięku. Współtwórca projektu RYSY. Od lat zafascynowany tworzeniem elektronicznych brzmień, konstruowaniem ich za pomocą wielu warstw. Debiutował w 2007 roku w niemieckiej wytwórni Compost Records.

Przez wiele lat komponował muzykę do animacji, spektakli i pokazów mody. Jako kompozytor muzyki teatralnej współpracował m.in.z reżyserką Eweliną Marciniak przy spektaklach ‚Księgi Jakubowe’ w Teatrze Powszechnym oraz ‚Mapa i Terytorium’ w Teatrze Wybrzeże. Wielokrotnie nagradzany za muzykę i sound design. W 2016 nominowany wraz z zespołem RYSY do Fryderyka 2016 za debiutancki album ‚Traveler’. Obecnie koncentruje się na solowym projekcie URBANSKI, poprzez który jeszcze głębiej eksploruje inspiracje muzyką techno. Jego solowy album ukaże się nakładem U Know Me Records w czerwcu tego roku. Wojtek Urbański regularnie współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim, Justyną Święs oraz Jagodą Kudlińską.

Rozmawiał : Triple S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

 

Tagi: , , , , , , ,