Aktualności

Majowy INSTYTUT

Majowy INSTYTUT

Triple S

Kwiecień 13th, 2017

Brak komentarzy

Majowy INSTYTUT

Mamy przyjemność zaprosić Was na kolejny INSTYTUT, tym razem w wydaniu majowym, a konkretnie w sobotę 13 maja w legendarnym warszawskim Instytucie. Opowiedziała nam o tym wydarzeniu Iwona Korzybska z Groove Control.

Majowy INSTYTUT Energetyki

Wyjaśnijmy najpierw co to jest INSTYTUT?

Instytut jest jednym z trzech laboratoriów prowadzących badania nad wysokimi napięciami w Europie. Dwa razy do roku fani techno obchodzą w nim swoje święto. Kilka tysięcy osób może swobodnie bawić się w sąsiedztwie generatora udarów o mocy 5 MV, zdolnego wytwarzać pioruny, jak i pośród innych osobliwych urządzeń. Cała przestrzeń wypełniona jest dzięki temu niesamowitą, elektryczną energią. To najprawdopodobniej ta energia oraz unikatowy klimat miejsca sprawiają, że jeżeli chociaż raz zawitacie do Instytutu to nigdy tego zapomnicie.

Wydarzenie obejmuje dwa budynki, a w każdym z nich postawioną scenę. Pierwsza Hala Najwyższych Napięć, w której dotychczas mogliśmy się bawić, oraz druga Hala Wysokich Napięć. Jest to naturalne nazewnictwo, którym posługują się pracownicy Instytutu Energetyki.

Iwona zdradziła nam również, że w tym roku zostaje odpalona TRZECIA scena na świeżym powietrzu Luzztro Records

Główną gwiazdą INSTYTUTu jest Richie Hawtin, również na majowym festiwalu zagra pierwsza kobieta na scenie Wysokich Napięć – Anna Kraft. Miejmy nadzieje, że od tego momentu coraz więcej Pań będzie odwiedzać sceny Instytutu.
13 maja będziemy mogli posłuchać Shifted, Mathew Jonson, Randomer, Abstract Division i wielu wielu innych ciekawych wykonawców.

Dla przypominienia, na poprzednich edycjach wystąpili m.in. Cari Lekebusch, Joel Mull , Marcel Dettmann, Chris Liebing, Michael Mayer, Len Faki, Cell Injection, Kaiserdisco, Jacek Sienkiewicz i Jurek Przeździecki.

INSTYTUT to nie tylko sam wieczorny szereg koncertów ale również multum imprez przed oraz po wydarzeniu. Cały weekend wokół 13go maja będzie nakręcał nas na dobrą zabawę. W piątek odbędzie się klasyczny before w clubie Smolna, za dnia w sobotę proponujemy plener z kocykami na Polach Mokotowskich czy Łazienkach, a po INSTYTUCIE zapraszamy na aftery! Imprezę wspiera wiele clubów w Warszawie, więc możecie wybrać taki, w którym czujecie się najlepiej.

-„ Na koniec imprezy już tradycyjnie otworzymy wrota Instytutu, ostatnim razem to bardzo fajnie wyszło, bardzo dużo filmów pojawiło się w Internecie po tym zdarzeniu. Myślę, że wybuchną szampany i powoli wrota się otworzą. Jest to bardzo ekscytujący moment (…), zarówno dla mnie jak i dla artystów i dla wszystkich gości którzy tam przebywają.

Majowy INSTYTUT czyli wywiad z Iwoną Korzybską – link do playera

Comments are closed.