Home

Aktualności

Konferencja Muzyczna Audioriver w Warszawie

Brak komentarzy Aktualności

Po trzech latach podróżowania po Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie, Konferencja Muzyczna Audioriver wraca do miasta, w którym została zainaugurowana. Piąta edycja odbędzie się już 7 marca w Warszawie, a jedną z gwiazd After Party będzie szwajcarski duet Adriatique.

Konferencja to edukacyjny projekt największego polskiego festiwalu z muzyką elektroniczną, Audioriver. Jej celem jest rozwijanie polskiej sceny alternatywnej – czy to poprzez dyskusje na temat prowadzenia biznesu, debaty o ważnych społecznie aspektach czy warsztaty poświęcone rozwijaniu umiejętności producenckich. Dotychczas poruszano takie kwestie, jak management artystów, kondycja polskiej sceny klubowej, sytuacja kobiet w świecie elektroniki oraz wartość artystyczna tanecznych brzmień.
REKLAMA

Pierwsza edycja Konferencji Muzycznej Audioriver odbyła się w 2011 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Kolejne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na każde z tych wydarzeń rozeszły się wszystkie wejściówki.

Tak wyglądała ubiegłoroczna edycja w Krakowie: http://youtu.be/2jcC9ddtsvg

„W tym roku wracamy do Warszawy, ale to nie znaczy, że Konferencja przestanie się przemieszczać” – mówi Łukasz Napora, rzecznik prasowy Audioriver. „Uznaliśmy, że raz na jakiś czas będziemy się spotykać w mieście, w którym ten projekt się narodził i piąta rocznica wydała się świetną okazją. A skąd zmiana daty z kwietnia na marzec? Jak już wspominałem przy okazji ogłaszania pierwszych gwiazd Audioriver, w tym roku będzie się działo dużo więcej wokół festiwalu i musimy wszystko robić nieco wcześniej niż dotychczas.”

Tradycją jest, że po całym dniu spotkań i debat odbywa się także After Party, którego gwiazdami są cenieni artyści sceny elektronicznej. 7 marca w Warszawie nie będzie wyjątkiem, ponieważ organizatorzy sprowadzają jeden z najgorętszych projektów ostatnich lat, Adriatique. Szwajcarzy zarówno w 2013, jak i 2014 roku, znaleźli się na liście najlepszych DJ-ów świata wg czytelników największego portalu poświęconego elektronice, Resident Advisor. Z kolei czytelnicy magazynu „Mixmag” uznali set Szwajcarów za najlepszy miks 2013 roku.

Wysoka pozycja w kategorii DJ-skiej to jedno, ale przecież Adriatique słyną z fantastycznych produkcji, wydanych w tak uznanych wytwórniach, jak Diynamic, Culprit, Cityfox czy Wolf + Lamb. Ich styl to połączenie głębi i melodii, które świetnie wplatają w swoje taneczne sety. Wystarczy posłuchać produkcji „Rollox”, „Space Knights” czy „Midnight Walking”, by poznać i polubić brzmienie Adriatique.

Miejsca organizacji Konferencji, After Party oraz pełny program zostaną ogłoszone wkrótce. Wówczas ruszy także sprzedaż biletów.