Home

Aktualności

Soundtraffic - Portal muzyki elektronicznej i klubowej

Kolejny zagraniczny artysta PURE Festival – TIEFSCHWARZ

Brak komentarzy Aktualności

Jesteśmy bardzo dumni mogąc przedstawić Wam kolejnego zagranicznego artystę naszego festiwalu. Ten niesamowity duet z Niemiec przez ostatnie kilkanaście lat szerzył kulturę muzyki techno na całym świecie. Opisanie ich osiągnięć na scenie klubowej jest tak samo trudne jak zamieszczenie pełnej dyskografii w ich bio. TIEFSCHWARZ dołącza do składu PURE Festival.    

 

 

TIEFSCHWARZ to jeden z najbardziej znanych duetów z pogranicza house, electro i techno. Pochodzą ze Stuttgartu, a obecnie mieszkają w Berlinie. Ich wielka producencko-dj-ska kariera rozpoczęła się w połowie lat 90-tych, kiedy to po raz pierwszy postanowili stanąć za gramofonami. Niepowtarzalna selekcja utworów i zwierzęca energia podczas występów ustawiły braci wysoko w hierarchii. Kolejnym krokiem było wejście do studia nagraniowego. Tam również los im sprzyjał.

Ich pierwszy singiel “Music” zdobył tak dużą popularność, że braciom Schwarz nie pozostało nic innego jak wydać album. Płyta “Ral 9005” zjednała im duże grono fanów, wśród których znalazł się Derrick Carter. Amerykańska legenda sceny klubowej i szef wytwórni Classic zaproponował im wieloletnią współpracę, która zaowocowała świetnymi singlami “Neper” oraz “Nix. Do ich dyskgrafii dołączyły remixy dla takich sław jak Madonna, Depeche Mode, Underworld, Masters At Work, Cassius, Kelis czy Missy Elliot.

Jednak największą sławę przyniósł im remix zespołu Spektrum – ich wersja “Kinda New” do dziś uznawana jest za jeden z najlepszych utworów w historii muzyki elektronicznej. Bracia Schwarz obecnie prowadzą bardzo szanowaną wytwórnię Souvenir Music oraz rezydują w słynnym berlińskim klubie Watergate.

 

 

 

 

 

Tagi: , ,