Aktualności

INSTYTUT / jesienna edycja 2017 / artyści polscy

INSTYTUT / jesienna edycja 2017 / artyści polscy

Triple S

Wrzesień 14th, 2017

Brak komentarzy

INSTYTUT / jesienna edycja 2017 / artyści polscy

Już za 2 tygodnie – 30 września  – start kolejnego INSTYTUTU –  unikalnego wydarzenia na polskiej scenie! Kontynuujemy niemal 20-letnie tradycje i łączymy w jednym miejscu raverów z Polski i zagranicy: z różnych pokoleń, o różnym pochodzeniu i muzycznych korzeniach, ale z jednym wspólnym mianownikiem: zamiarem zabawy do najlepszej muzyki techno w intrygujących przestrzeniach Instytutu Energetyki.

 

Przypominamy, że w Hali Najwyższych Napięć grali do tej pory tak znamienici dla kultury techno DJ-e jak: Luke Slater, The Advent, Len Faki, Marcell Dettman, Chris Liebig, Jeff Mills oraz Richie Hawtin.

Ostatnia wiosenna  edycja zwiastowała nową, rozszerzoną formułę Instytutu – była mini-festiwalem, rozłożonym na 3 dni. Before-party odbyło się w klubie Smolna w piątek, sobota była dniem głównej imprezy w 2 halach oraz z trzecią sceną labelu Luzztro Records.

Całość zakończyły after-parties w 2 stołecznych klubach. Występy artystów takich jak Richie Hawtin, Shifted, Abstract Division czy też polskiej reprezentacji DJ-skiej w osobach Anji Kraft czy Deasa  zebrały zasłużone brawa odbijając się szerokim echem w Polsce i zagranicą.

 

Dziś prezentujemy z  dumą polską reprezentację DJ-ów jacy wystąpią 30.09.2017: są wśród nich znani z polskich klubów ulubieńcy naszej publiczności, ale i rezydenci zagranicznych miejscówek, producenci, których tracki są wydawane w zagranicznych labelach.

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy ich umiejętności pokazać w ramach naszej imprezy. Poniżej biogramy rodzimych twórców – to oni zawładną publicznością przy ulicy Mory 8!

 

 

Blażej Malinowski

Producent, DJ i dziennikarz radiowy, obecnie mieszkający w  Berlinie. Nałogowy kolekcjoner winyli i sprzętu, przy pomocy którego produkuje muzykę – głębokie, atmosferyczne techno. Założyciel projektu” Why So Silent”, w ramach którego DJ’e występują na żywo, a w tle puszczane są nieme filmy. Współzałożyciel audycji  Fűnfte Strasse. Współpracował i wydawał na The Gods Planet, Silent Season, Phorma, Technosoul and Kontrafaktum.

 

 

 

DASEIN

Duet Dasein rozpoczął współpracę w 2013 roku w Łodzi. Adam i Robert tworzą oryginalną mieszankę house i techno, łączac futurystyczne motywy z głębokim, dynamicznym brzmieniem. Mimo krótkiej działalności, ich utwory można już było usłyszeć na zagranicznych klubowych parkietach i dużych festiwalach takich jak Time Warp czy BPM w Meksyku. Swoją inspirację czerpią od takich artystów jak: Mind Against, Recondite, Etapp Kyle czy Tale of Us, którzy już regularnie grają ich produkcje. Wydali m.in. w Soulfooled- labelu, którym dowodzi sam Alex Niggemann, EP-kę na winylu w labelu Venom Recordings (Barcelona), paryskim Atlant i włoskim DnC Limited.

 

 

Leon

Leon to uznana na krajowej scenie postać z ponad 15-letnim stażem, która w tym czasie nie tylko nieprzerwanie występuje w klubach i na festiwalach, ale również współtworzy merytorycznie programy wielu imprez z muzyką elektroniczną. Muzyczna droga Leona rozpoczęła się na początku poprzedniej dekady, kiedy cyklicznie występował oraz organizował wydarzenia m.in. w takich klubach, jak Klatka, W5 i Piekarnia. Przez aktywną działalność w tym okresie jest uważany za jednego z pionierów początkującej wtedy sceny progressive, ponieważ dzięki jego wysiłkom w kraju wystąpiło wielu przedstawicieli tego nurtu – mowa tu m.in. o takich nazwiskach, jak Nick Warren czy James Holden. Nieco później, w roku 2005 rozpoczął współpracę z Audioriver oraz Spółką Akcyjną, gdzie odpowiada m.in. za tworzenie programu festiwalu oraz bookingi artystów zagranicznych.

 

Poza działalnością promotorską, Leon to również bardzo doświadczony i utalentowany DJ, który najlepiej czuje się w miksowaniu melodyjnych i głębokich odmian techno, a także brzmień deep- i tech-house’u. Na przestrzeni lat, zdążył on wystąpić niemal we wszystkich najważniejszych klubach oraz podczas wielu festiwali w Polsce. Obecnie, jego sety najczęściej można usłyszeć w warszawskim klubie Smolna, którego jest rezydentem.

Do tej pory podczas jego autorskich nocy wystąpili m.in. tacy artyści, jak Etapp Kyle, Locked Groove, Woo York, Monoloc i Keith Carnal

https://www.facebook.com/leonplofficial/?fref=ts

 

 

Piotr Figiel

Piotr Figiel reprezentuje Kraków. Jest producentem, live performerem, DJ-em i redaktorem audycji „Essentia Electronica”  i „Nocny Off”. Wcześniej  znany był też jako  Peter Feegle.

Od 2014 występuje pod własnym imieniem i nazwiskiem skupiając się na brzmieniach z pogranicza techno i IDM oraz występach jako live act m.in. na Sacrum Profanum, Street Art Festival,  Ars Cameralis oraz dwukrotnie na  Tauron Nowa Muzyka.

Posłuchajcie remiksu „Foreshadow”z EP-ki „Welcome to The Lab”!

 

 

MaL

MaL to DJ pochodzący z Warszawy, rezydent warszawskiego klubu Luzztro, w którym osobiste rekordy długości grania śrubował niejednokrotnie. Znakomicie odnajduje się w wielu gatunkach, jednak jego prawdziwą miłością jest techno i jego pochodne.

Jego intrygujący styl grania (m.in. z winyli) sprawia, że klubowicze bardzo szybko doceniają jego znakomitą selekcję i tworzenie atmosfery setu ( sprawdźcie go m.in. podczas cyklu Move Move! /Move Mózg).

MaL najbardziej lubi zamykać imprezy ( co uczyni również na tegorocznym Instytucie), a jego ulubiony czas grania wynosi powyżej 3 godzin. Jest wielkim miłośnikiem setów B2B, jako swego rodzaju „formy rozmowy muzycznej”.

Odwiedził większość liczących się klubów w kraju, grywając przy tym regularnie w największych, już nieistniejących: 1500M2, Nowa Jerozolima czy Vinyl.

Za granicą grał m.in. Berlinie, Tel Avivie i Jerozolimie. Można było go usłyszeć na festiwalach:  Audioriver, Nagle nad Morzem,Tatarak i Pozor.

 

 

https://www.mixcloud.com/mal44/

 

SHARI VARI

Shari Vari zaczynała swą przygodę z elektroniką od elektro, dzięki któremu odnalazła swój pseudonim artystyczny. Po krótkim czasie fascynacji tym stylem, przyszła pora na techno, które gra w jej duszy do tej pory. Nie stroni jednak i od innych gatunków i czasem dla odmiany zagra tech-house’y, które są potrzebną pauzą między masywnością i tempem jej stałego grania.

https://www.facebook.com/sharivari

https://www.mixcloud.com/dirtystuffpodcast/shari-vari-dirty-stuff-podcast-074-27062017/

 

 

 

SPECTRIBE

Spectribe, czyli Karol Rakowski to od ponad dziesięciu lat VJ i reżyser multimediów. Występował na wszystkich festiwalach muzycznych w Polsce, współpracując z takimi zespołami jak Skalpel, Miloopa, Oszibarack, Igor Boxx. Jako reżyser multimediów współtworzył spektakle między innymi Krystiana Lupy, Jana Klaty, Agaty Dudy-Gracz… Na Wrocławskiej Fontannie Multimedialnej, gdzie sprawuje stanowisko Dyrektora Artystycznego, współpracował z Brianem Eno.

 

Współtwórca efektów specjalnych nominowanego do Oskara filmu: “Królik po Berlińsku” w reż. Bartka Konopki. Zafascynowany muzyką elektroniczną od lat. Założyciel grupy SLAP, pasjonat mocnego i dobrego brzmienia oraz energiczny tancerz. Jego sety są stylowo niejednolite i mocno odzwierciedlają to co siedzi mu w głowie. Supportował występy takich gwiazd jak: DVS-1, Paula Temple, Function, Answer Code Request, Etapp Kyle,Headless Horseman, OPhase, IVVO, Deadbeat, Extrawelt, Hector Oaks, Fiedel, Norman Nodge, Dax J, Yan Cook…

 

 

https://mixcloud.com/spectribe

https://fb.com/djspectribe

Comments are closed.