Home

Aktualności

INSTYTUT FESTIVAL Music & Art ogłasza datę drugiej edycji!

Brak komentarzy Aktualności

Ogłaszamy drugą edycję INSTYTUT FESTIVAL Music& Art! – GARNIZON MODLIN 21-22.06.2019

Przez niemal 20 lat INSTYTUT stworzył unikatową markę imprezową, znaną w kraju i zagranicą. Dzięki ciężkiej pracy i ogromnej energii, w ciągu ostatnich lat imprezy zyskały status kultowych a ostatnie edycje mogły poszczycić się zainteresowaniem przekraczającym wszelkie pierwotne założenia oraz statusem SOLD OUT. Odpowiedzią na tak rosnące zainteresowanie polskiej i zagranicznej publiczności naturalnie musiał być nowy festiwal na światowej mapie muzyki elektronicznej. Tak powstała idea, dzięki której narodził się Instytut Festival Music & Art.

INSTYTUT od początku był pionierem w dziedzinie imprez z muzyką elektroniczną. Wyjątkowa lokalizacja: olbrzymie, surowe hale badawcze aktywnego laboratorium Instytutu Energetyki oraz oryginalne line-upy wyróżniają markę na skalę europejską. Dzięki zaprezentowaniu trzech różnorodnych scen muzycznych podczas imprez, każdy INSTYTUT miał już charakter mini festiwalu. Oprócz najlepszych doznań muzycznych, chcieliśmy aby Instytut Festival promował także zdrowe podejście do środowiska- jako pierwsi zrezygnowaliśmy całkowicie z jednorazowych plastikowych kubków na rzecz wielorazowych eko kubków, przez co niemal całkowicie zredukowaliśmy ilość odpadów podczas imprezy. Kolejnym krokiem była wrześniowa impreza Sadzimy Techno Las, podczas której posadziliśmy około 400 nowych drzew w Stefanowie (woj. łódzkie) przy dźwiękach techno .

Po sukcesie pierwszego w historii festiwalu pod marką Instytut, z dumą i radością ogłaszamy oficjalną datę drugiego Instytut Festival w Garnizonie Modlin: 21-22 czerwca 2019!

Pierwsza edycja Instytut Festival była ogromnym wyzwaniem- wprowadzenie na rynek zupełnie nowego, dwudniowego festiwalu skupionego wokół muzyki techno było największym sprawdzianem jaki stanął przed nami jako promotorami i organizatorami wydarzeń muzycznych. Chcieliśmy połączyć niezwykłą, historyczną lokalizację Garnizonu Modlin z młodym, pełnym energii duchem muzyki elektronicznej oraz niezwykle barwną kulturą street art’ową. Miesiące przygotowań i zgrany zespół zaowocowały stworzeniem festiwalu, który już teraz staje się widoczny na europejskiej mapie wydarzeń poświęconych muzyce elektronicznej.

Pierwsza edycja obfitowała w światowej klasy zagranicznych i rodzimych artystów, którzy przez dwa dni występowali na trzech scenach: Main, Rave i Underground. Każda kolejna edycja to coraz wyżej ustawiona poprzeczka- polska publiczność to ludzie świadomi i nie uznający kompromisów. Dlatego kolejny rok to kolejny line-up pełen znakomitych i znanych artystów ale także młodych, wschodzących gwiazd sceny elektronicznej. Druga edycja to także kontynuacja koncepcji połączenia muzyki i sztuki. O doznania wzrokowe zadbają wybitni polscy i zagraniczni artyści szeroko pojętych sztuk wizualnych.

Zrobiliśmy pierwszy, duży krok- na mapie Polski pojawił się kolejny festiwal skupiony wokół muzyki techno i elektronicznej. Teraz przychodzi pora na kolejny- Instytut Festival staje się obowiązkowym punktem na mapie Europy i całego Świata.

DATA: 21-22.06.2019

START: 19:00

KONIEC: 7:00

MIEJSCE: Garnizon Modlin www.garnizon.modlin.pl

FB: https://www.facebook.com/technoinstytut/

STRONA: https://www.technoinstytut.pl/

Youtube: https://www.youtube.com/instytut
Instagram: https://www.instagram.com/instytut.techno/
Soundcloud: https://soundcloud.com/instytuttechno

 

Tagi: