Aktualności

FORMAT:B drugim headlinerem PURE Festival

FORMAT:B drugim headlinerem PURE Festival

Triple S

Wrzesień 11th, 2017

Brak komentarzy

To już pewne! 9 grudnia w hali EXPO XXI usłyszycie niesamowity duet prosto z Berlina. Drugą zagraniczną odsłoną PURE Festival są królowie pumpinowej ekstazy: FORMAT:B. Na warszawskim festiwalu pojawi się w sumie 5 zagranicznych artystów oraz 3 polskich. Już niedługo dowiecie się kto jeszcze wystąpi podczas pierwszej edycji imprezy!

 

 

Franziskus Sell i Jakob Hildenbrand rządzą na światowych parkietach od ponad dziesięciu lat. Ten charyzmatyczny duet znany z kształtowania autentycznej i bardzo wytwornej estetyki osiągnął niebywały sukces w elektronicznej muzyce tanecznej. Przez cały czas istnienia zespołu przechodzili przez różne etapy przy czym zawsze pozostawiali mocny ślad surfując po fali dźwięków z pogranicza techno/house. Występy Format:B to istna poezja z charakterystyczną i niepodrabialną dla ich stylu pompą.

 

Panowie mają niesłychaną zdolność do tworzenia wielkich produkcji. Pośród nich „Vivian Wheeler” dla Still Vor Talent, albumy “Steam Circuit” dla Highgrade Records oraz “Restless”. Od 2009 roku prowadzą własną wytwórnie FORMATIK Records, w której wydają m.in. Pleasurekraft i Sebastien Leger. Na tym uznanym i szanowanym wśród artystów labelu Format:B wypuścili w 2016 roku kawałek „Chunky”, który stał się światowym hitem. Nie było na świecie rozgłośni radiowej czy stacji telewizyjnej, która nie grałaby tego numeru!

 

Remix-owali dla Paul Kalkbrennera, Monobotica, Superflu oraz Martina Solveiga. Mocno wspierani przez największych w branży klubowej jak Carl Cox czy Annie Mac. To tylko pokazuje jak odbierana jest ich autentyczność i oryginalność. Przez te wszystkie lata zyskali ogromny szacunek na scenie klubowej.

 

 

Comments are closed.