WYWIADY

Ekskluzywny wywiad z Radion6 specjalnie dla Soundtraffic

Ekskluzywny wywiad z Radion6 specjalnie dla Soundtraffic

Triple S

Listopad 20th, 2015

Brak komentarzy

Z dumą przedstawiamy Radion6. Właśnie zaczął współpracę z We Are One i pytamy jak się czuje z tym, że udało mu się osiągnąć solid międzynarodowy sukces.

Witam, dzięki za zaproszenie. To wspaniałe uczucie gdy ludzie doceniają to co robisz. Gdy tak duża firma jak Armada chcę twoje utwory, to jest to spełnienie marzeń. Bycie częścią rodziny We Are One to naprawdę coś i mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć razem sukces!

Jak rozpocząłeś swoją przygodę z muzyką i didżejowaniem? 

Zacząłem bardzo wcześnie dzięki moim rodzicom. Nauczyli mnie grać na pianinie, a ja nauczyłem się jak robić muzykę. Zawsze lubiłem słuchać muzyki i próbowałem coś sam tworzyć na keyboardzie. DJ-a widziałem po raz pierwszy na wakacjach w Hiszpanii gdy miałem 5 lat. Wtedy pomyślałem, że to coś naprawdę cool. Sam przygodę z didżejowaniem zacząłem w wieku 16 lat, po zobaczeniu koncertu Tiesto .

Którzy artyści ze sceny elektronicznej najbardziej cię inspirują i dlaczego?

Jest ich bardzo wielu: 2 unlimited, Kraftwerk, Moby, Daftpunk, The Prodigy, Underworld, Mike Push, Ben Liebrand, Armin van Buuren, Swedish House Maffia, Tiësto, Avicii, Mark Sixma, Rank1, 4 Strings, Fedde Legrand, Laid-back Luke, Martin Garrix, Ferry Corsten itd. Wszyscy oni tworzą niezwykłe muzykę. Są dla mnie inspiracją, to jak podążali za swoimi marzeniami, i jak wiele osób słucha ich muzyki jest naprawdę inspirujące.

Czy potrafisz grać na jakimś instrumencie i czy masz jakieś wykształcenie muzyczne?

Gdy byłem młodszy to grałem na pianinie i keyboardzie. Ale dzisiaj robię wszystko na komputerze. Muszę jeszcze spróbować tego w przyszłości 🙂

Jakie są twoje najbliższe plany?

Jeszcze do niedawna byłem skupiony na produkowaniu muzyki i grałem czasami na jakimś festiwalu czy w klubie, gdy znalazłem na to czas. Ale teraz z We Are One wybieram się na koncerty, więc mam nadzieje, że wkrótce spotkamy się na jakiś festiwalu.

Jakie masz plany na przyszłość? Co po wspaniałym sukcesie Shockwave?

Skończyłem już kilka utworów i niedługo zostaną one wypuszczone.

Powiedz nam coś o nowych utworach i bieżących projektach?

W tym momencie nie mogę powiedzieć za dużo, śledźcie moje konta w mediach społecznościowych i dowiecie się jako pierwsi 😉

Jaka jest różnica pomiędzy pracą w studiu a podróżowaniem i graniem koncertów na żywo

Praca w studiu przypomina trochę pracę inżyniera, pracujesz nad tym, aby znaleźć określony dźwięk, który masz w głowie, i który pozwoli ci opowiedzieć określoną historię. Zwykle jestem wtedy sam, ale daje mi to duże energii, ale zabiera trochę snu bo to w końcu moja pasja. Przypomina to pracę kucharza, który stara się znaleźć najlepszy składnik do zupy, którą robi. Także pracując nad moim radiowym show i nad podcastem poszukuje wyjątkowych utworów. Podróżowanie i koncertowanie na całym świecie jest czymś wspaniałym, bo bardzo lubię podróżować. Ludzie zapominają o swoich problemach gdy są na imprezie. Ta reakcja publiczności podczas setów to naprawdę coś wyjątkowego. Nie da się tego opisać, to trzeba przeżyć. To naprawdę wspaniałe uczucie gdy grasz swoje własne kawałki i widzisz, że ludziom się podobają.

Jaka jest różnica pomiędzy “didżejowaniem” a produkcją muzyczną? 

To dwie różne rzeczy. Didżejowanie to bezpośredni kontakt z publicznością, produkując muzykę możesz zobaczyć jakie są reakcje dzięki mediom społecznościowym. W studiu jesteś jednak sam i nie ma nikogo kogo można spytać co myśli o danym kawałku. Ale lubię pracować zarówno jako DJ jak i w studiu!

Jakie jest twoje ulubione oprogramowanie i hardware, i dlaczego ?

Pracuje zwykle na cubase i kocham pracować na takich pluginach jak Spire, Sylenth1 i Nexus. Oprogramowanie bardzo ułatwia tworzenie gdy jest się w podróży i nie ma się czasu pracować w studiu. Na początku pracowałem na hardware takim jak virus c, virus Ti , moog.

Który koncert był dla ciebie najważniejszy i z kim masz nadzieję współpracować w przyszłości?

Były 3 takie koncerty i trudno mi zdecydować, który z nich był najważniejszy. Mój pierwszy koncert w pełnym klubie, gdy miałem 16 lat gdzie ludzie świetnie się bawili od pierwszego utworu. Drugi koncert to występ podczas Fast Forward w Rotterdamie dla 500.000 ludzi. Trzeci koncert to pierwszy występ jako Radion6 jako część Sander van Doorn Tour Eleven w Rumunii. Spełnieniem marzeń byłby dla mnie występ z jednym z moich idoli, Arminem van Buurenem, Ferrym Corstenem lub Tiësto.

Czy masz jaki styl, który definiuje cię jako artystę?

Myślę że z We Are One tworzymy silny team i będziemy dużo znaczyć na scenie trance’owej. Mam zamiar częściej występować w klubie i na festiwalach. Chcę także by mój podcast i radiowe show Mind Sensation słuchało coraz więcej ludzi.

Jaka jest twoja filozofia i podejście do występów na żywo i produkowania?

Zawsze chcę opowiedzieć jakąś historię i dać publiczności dużą dawkę energii, tak aby mogli na moment zapomnieć o swoich problemach. W utworach opisuje moje własne doświadczenie i mam nadzieję, że ludziom podoba się to co tworzę.

Jakie są twoje ulubione gatunki muzyczne?

Kocham Trance (od Upliftingu, vocal trance’u do tech trance’u) i czasami trochę progresywnego House’u. Zawsze uwielbiałem grać i tworzyć muzykę.

Jakie pięć utworów zabrałbyś na bezludną wyspę?

Dobre pytanie 🙂

Jak opisałbyś globalną scenę tanecznej muzyki elektronicznej? Czy różni się ona w zależności do danego kraju?

W niektórych częściach świata inne gatunki muzyczne są popularniejsze, ale dzięki internetowi można zobaczyć, że popularność danych gatunków muzyki się zmienia. Scena muzyki tanecznej stale rośnie. Są miejsce na świecie gdzie publiczność bawi się od pierwszych beatów, a w niektórych potrzebuje trochę więcej czasu, aby się rozgrzać. Ale muzyka na całym świecie jest uniwersalną i daje taki sam zastrzyki energii! Ale trend jest taki, że festiwale są coraz większe a kluby coraz mniejsze.

Czym się interesujesz poza muzyką? Co sprawia ci radość, a co doprowadza cię do szaleństwa? 

Przebywanie z rodziną i przyjaciółmi. Następnie słuchanie muzyki, podróże, gadżety, samochody, architektura, kultura, filmy i czasami gry komputerowe. Nie lubię gdy ludzie kłamią, i gdy nie potrafię czegoś zrobić. Mam wtedy motywację, by się tego nauczyć.

Z kim chciałbyś współpracować (niezależnie od gatunku muzycznego)?

Chciałbym współpracować z Markiem Sixmą, Orjanem Nilsenem, Fisherman & Hawkins, Mike’em Pushem, W&W, Ferry’m Corstenem, Arminem van Buurenem lub Markusem Schulzem.

Czy masz jakieś rady dla przyszłych DJ-ów i producentów?

Jeśli chcesz coś osiągnąć, to nigdy nie daj sobie wmówić, że nie masz szans! Nawet gdy czasami jest ciężko, to niech ciężkie chwile cię zahartują.

Czy chciałbyś coś przekazać naszym słuchaczom? 

Jeśli chcecie się dowiedzieć jako pierwsi o moich nowych projektach, to śledźcie mnie na moich kontach w mediach społecznościowych. Dziękuje za zaproszenie i za wywiad.
Dziękuje bardzo! Dziękuje za świetną muzykę, i życzę ci wszystkiego najlepszego na przyszłość!

http://www.radion6.nl/
https://twitter.com/radion6?lang=pl
https://www.facebook.com/Radion6/

Rozmawiała : Pixie Bruner

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

Comments are closed.