Home

Aktualności

Boiler Room x Instytut Festival – mocne uderzenie na ten rok z ograniczoną ilością uczestników oraz przedsmak trzeciej edycji Instytut Festival Music & Art w 2022 roku.

Brak komentarzy Aktualności

Już 16 lipca 2021 roku Instytut Festival połączy siły z legendą streamingowych imprez – Boiler Room! Szykuje się prawdziwie mocna rozgrzewka i muzyczne preludium przed wyczekiwaną, kolejną już edycją Instytut Festival Music & Art, która odbędzie się 17-19 czerwca 2022 roku. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i podekscytowani, że Boiler Room wybrał do współpracy właśnie Instytut. Szykujcie się na wiele niespodzianek, ale z jednym pewnikiem – noc z 16 na 17 lipca będzie magiczna, a to za sprawą najlepszych artystów reprezentujących głównie Europę Środkowo-Wschodnią oraz unikatowej lokalizacji – Taras Widokowy Twierdzy Modlin.

“to projekt, dzięki któremu chcemy promować Polskich artystów na arenie międzynarodowej’ – mówi Iwona Korzybska (współorganizatorka)

Chyba nie ma fana muzyki klubowej, który nie kojarzyłby chociaż jednej imprezy z charakterystycznym logiem Boiler Room w tle. Inicjatywa Boiler Room została założona w 2010 roku w Londynie jako platforma broadcastowa zajmująca się transmitowaniem muzyki elektronicznej. Po ponad dekadzie działalności Boiler Room zawitał ze swoimi wydarzeniami do ponad 100 miast na świecie i otworzył się na inne gatunki muzyczne, w tym rap, jazz czy muzykę klasyczną. Największe festiwale, m.in. SXSW, Sónar, Dimensions i Dekmantel, współpracują z Boiler Room – często ma on na tych wydarzeniach własną scenę.

Instytut Festival Music & Art od 2018 roku to unikatowe doświadczenie muzyczne, którego wiodącym motorem napędowym są jednak naładowani pozytywną energią fani festiwalu. Instytut nigdy nie pretendował do bycia „typowym” letnim festiwalem – na czele zawsze stawia ludzi, dobrą atmosferą i najlepsze brzmienia. Wierzy również, że szeroko rozumiana muzyka elektroniczna jest nieokiełznanym splotem gatunków łączącym przede wszystkim eklektyzm i przełamywanie konwenansów. Pomimo pandemii, która bardzo negatywnie wpłynęła na branżę koncertową i klubową, reprezentanci Instytutu starali się nie poddawać złym emocjom i działać z pełną energią w bardzo ograniczonych realiach, by w 2022 roku wrócić z trzecią już edycją festiwalu. Bezgraniczna miłość do muzyki i przepełniona wzajemnym szacunkiem i pasją publiczność – to właśnie Instytut Festival Music & Art!

W przypadku imprez bardzo ważna jest nie tylko muzyka, ale również miejsce wydarzenia, które wprowadza uczestników w niezapomniany klimat i koncepcję eventu. Boiler Room x Instytut Festival odbędzie się w znanej fanom Instytutu lokalizacji – Twierdzy Modlin. Nasza środkowopolska zabytkowa perła architektury to najdłuższy budynek w Europie i drugi pod względem długości na świecie. Forteca leży w samym sercu Polski, gdzie zbiegają się dwie rzeki: Wisła i Narew. Dodatkowym atutem miejsca jest obecność malowniczych plaż, które ukryte są pośród ruin zabytkowego spichlerza otoczonego dzikimi lasami. Burzliwa historia Twierdzy widziała wiele oblężeń, jednak od 2018 roku są one całkowicie niegroźne i pokojowo nastawione, a to za sprawą miłośników muzyki elektronicznej wprowadzających do fortecy powiew świeżości, pokoju i pełnej tolerancji.

Dokładnym miejscem wydarzenia Boiler Room x Instytut Festival będzie Taras Widokowy Twierdzy Modlin. Publiczność zachwyci hipnotyzujący widok na Stary Spichlerz, wpadającą do Wisły Narew i panorama na warszawskie wieżowce, a to wszystko przy dźwiękach najlepszej muzyki.

Niniejszy projekt jest jednocześnie zapowiedzią szerszej współpracy i taka właśnie formuła zawita również do Polski na Instytut Festival Music & Art w 2022 r.

Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo wszystkim brakowało muzyki, spotkań z innymi ludźmi i zmęczonych (ale zadowolonych) od tańca nóg. Z niecierpliwością oczekujemy pierwszego wspólnego wydarzenia Boiler Room x Instytut Festival – będzie wspaniałym początkiem letniego sezonu festiwalowego, dlatego z przyjemnością prezentujemy line-up artystów, którzy wystąpią na imprezie:

Monster (PL)

Manoid live (PL)

Vladimir Dubyshkin hybrid/DJ set (RU)

An On Bast live (PL)

Under Black Helmet (LT)

Héctor Oaks (ES)

D.Dan (US/DE)

Tagi: , , , , , ,