Home

Aktualności

Bass and Beat Festival 2019

Brak komentarzy Aktualności

Bass & Beat Festival narodził się z naszej namiętności do instrumentów generujących niskie dźwięki oraz tych służących do nadawania (i utrzymywania) rytmu.

Kontrabasy i gitary basowe, syntezatory analogowe i cyfrowe, bębny, talerze i samplery, przeszkadzajki małe i duże…  Nasz list miłosny do wszystkiego, dzięki czemu bass & beat są obecne w życiu i muzyce mógłby nie mieć końca, a w zbitce słów („Podstawa” i „Uderzenie”) kryją się dziesiątki metafor (np. o wyższości tłustych bitów nad Chopinem), ale, skoro czytacie ten wstęp, podzielacie już pewnie nasze uczucia, więc przejdźmy do konkretów.
W tegorocznym odcinku…

Zabrzmi muzyka (bardzo różna), a mówić o niej będziemy fachowo (dla fachowców) i ciekawie (dla niezwiązanych z branżą miłośników). Pragniemy bowiem, by muzyka i wszystko, co z nią związane, była punktem wyjścia do poznawania tego, co piękne i ciekawe w innych dziedzinach sztuki.  Patrzymy, oczywiście, z punktu widzenia basu i beatu, ale patrzymy szeroko, a to, co jest fundamentem  współczesnej muzyki, traktujemy jako fundament współczesnej sztuki. Nasz festiwal jest otwarty, kolorowy i z przytupem. Będą Państwo zadowoleni.

 


KONCERTY

11-12.10.2019 | Impart

18:00-22:00
DagaDana

Jazz, elektronika, polski i ukraiński folk. Piosenki Dagadany  zacierają granice między stylami – co nawet ważniejsze – między narodami.  Piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także… coś po chińsku.

Charles Pakowsky

Cztery indywidualności i osiem charakterów (bo każdy z muzyków ma swojego dr. Jackyll’a i Mr. Hyde’a. Elektroniczne brzmienia,  akustyczne instrumenty, refleksyjne teksty w prostych melodiach i wspólne śpiewanie na głosy.

Bibobit

Fuzja gatunków (jazz, funky, hip hop, elektronika, a nawet stare, dobre disco), która nigdy nie wyjdzie z mody. Do tańczenia, śpiewania, klaskania. Nogi zabolą, gardło zaboli, ale serce się ucieszy.

Błoto

Spin-off  (a konkretnie: 4/7) święcącego triumfy na wielkich festiwalowych scenach zespołu EABS. Muzyka osadzona w brutalnych hip-hopowych groovach, brudna i bezkompromisowa, której siła leży – uwaga! – w bębnach i basie.

Mundi 

Kobiecy (piękny!) głos, kontrabas i gitara akustyczna. Muzyka oszczędna w środkach, ale pełna  energii i pasji.  Przekaz zawarty w słowach, dźwiękach i… pauzach.

 

 

Piosenki reglamentowane – polska muzyka Lat 70

Koncert przygotowywany w ramach Strefy Eksperymentów Muzycznych, czyli festiwalowy All Stars Band z udziałem zaproszonych gości. W kolorowej podróży do lat 70. i 80.  wezmą udział Adrianna Styrcz, Katarzyna Mirowska, Natalia Lubrano, João De Sousa, Wojciech Myrczek, Mariusz-Kiljan, Kuba Stankiewicz, Zgas, DJ Skipless oraz BIG BAND Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod dyrekcją Bartosza Pernala.

 

MUSIC BUSINESS

11-12.10.2019 | Impart

W ramach festiwalu po raz kolejny odbędą się SZKOLENIA MUSIC BUSINESS, których celem jest tworzenie networkingu wśród przedstawicieli branży muzycznej. Kilkanaście godzin warsztatów wspieranie młodych twórców i zespołów,  oraz rozwijanie kompetencji związanych z przedsiębiorczością, komunikacją oraz wykorzystaniem współczesnych narzędzi do promocji swojej twórczości.

Radek Gregoriuk, dyrektor produkcyjny Slot Art Festival opowie o produkcji i organizacji dużych wydarzeń. Ewa Bryl-Michałowicz, menedżer i partner Akademii Trenerów Sprzedaży objaśni, jak buduje się relacje biznesowe,  komunikuje działania, bada rynek i przedstawia oferty. Katarzyna Czechowska,  szefowa marketingu wytworni Kayax , przybliży strategie wydawnicze i działania promocyjne w cyfrowych serwisach muzycznych. Tomasz Lektarski z agencji koncertowej Lionstage opowie, jak planuje się i przygotowuje wielkie produkcje koncertowe. Magdalena Pawlik z agencji producenckiej Art Anima pokaże, jak stawiać sobie cele i skutecznie je realizować. Michał Hajduk z Instytutu Adama Mickiewicza pokaże, jak promuje się polskich artystów na zagranicznych rynkach.

Przedstawiciel ZAiKS-u opowie o prawie autorskim i zagadnieniach związanych z rejestracją utworów (swoich i cudzych).

Wstęp na warsztaty i szkolenia jest bezpłatny jednak obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.  Program szkoleń i formularz dostępny na stronie http://www.bassandbeat.pl/pl/music-business

Ilość miejsc na szkolenia jest ograniczona.

 

 

CREATIVE WORKSHOPS

11-12.10.2019 | Impart

Cykl spotkań warsztatowych z DJ-ami, beat-boxerami i producentami muzycznymi.

Teoria i praktyka odgłosów wydawanych paszczą, czyli beat box dla początkujących i zaawansowanych. Zaprasza Zgas. 

Jak przełożyć uczucia na dźwięk i brzmienie – podstawy produkcji muzycznej wyjaśni Vojto Monteur.

Turntablism, beat-juggling, trick-mixing, drumming. Drugie dno kryjące się pod trudnymi wyrazami odkryją DJ Skipless oraz DJ Freeman. 
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

10.10.2019 | DCF

18:30 |

Video art, filmy animowane, fabularne i prezentacje 3D – prezentacja  filmów Katedry Sztuki Mediów i spotkanie z Alicją Turowską, dyrektorką marketingu firmy “Kino Świat”

 

Prace Pracowni Druku Cyfrowego i Technik Eksperymentalnych Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu prezentują kuratorzy: Paweł Puzio i Wojciech Kołacz.

 

 

 

Bass and Beat Festival 2019

10-12 października 2019

Wrocław, Impart, ul. Mazowiecka 17.

 

Bilety na każdy dzień festiwalu w cenie od 35zł do kupienia na www.strefakultury.pl.

Bilet upoważnia do wstępu na wszystkie wydarzenia towarzyszące.

Więcej informacji na stronie www.bassandbeat.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/BassBeatFestival/

Tagi: , , , , , , , , , , ,