Home

Aktualności

Audioriver zamyka program trzeciego dnia festiwalu

Brak komentarzy Aktualności

Audioriver_-_key_visual

London Elektricity, dBridge i Damian Lazarus to ogłoszona dziś druga połowa zagranicznego programu Audioriver Sun/Day. Nie są to jednak wszystkie podane przez organizatorów gwiazdy, ponieważ także piątek i sobota na plaży zostały wzbogacone o nowe projekty. Są to Damian Lazarus & The Ancient Moons, Crazy P live, Rødhåd, Bicep, Technimatic i Rawtekk live.

Miejsce organizacji trzeciego dnia Audioriver wciąż jest owiane tajemnicą, ale wiadomo już jacy zagraniczni artyści wystąpią podczas tego specjalnego wydarzenia. Ogłoszone dziś gwiazdy drum & bassu, London Elektricity i dBridge, zagrają na jednej scenie z podanym wcześniej Breakage, a Damian Lazarus stanie u boku Black Coffee i Anji Schneider. Co ważne, trzydniowych karnetów, czyli tych obejmujących Sun/Day, zostało w sprzedaży już tylko 300 sztuk!

London Elektricity – Meteorites

London Elektricity to oczywiście założyciel jednej z najważniejszych wytwórni drum & bassowych, Hospital Records. To także świetny DJ i producent z pięcioma albumami autorskimi na koncie, który na Sun/Day przyjedzie ze specjalnym repertuarem przygotowanym właśnie na tę okazję. Wielkim doświadczeniem i ogromnym dorobkiem może się pochwalić również właściciel innej bardzo wpływowej wytwórni, czyli dBridge. To innowator umykający zaszufladkowaniu, o czym świadczą wydawnictwa nie tylko w jego własnym labelu, Exit Records, lecz także w Metalheadz czy Hotflush.

dBridge – True Romance

Z kolei obecność Damiana Lazarusa w programie trzeciego dnia festiwalu jest z jednej strony trochę „przy okazji”, a z drugiej, potwierdza jak, wspaniała atmosfera panowała podczas zeszłorocznej inauguracji tego wydarzenia, na której także występował. „Na dziewięć poprzednich edycji Audioriver, chyba tylko raz zaprosiliśmy tego samego zagranicznego artystę dwa lata z rzędu.” – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. „Damian jest kolejnym wyjątkiem, ponieważ przyjazd Brytyjczyka do Płocka związany jest przede wszystkim z sobotnim koncertem jego zupełnie nowego projektu, Damian Lazarus & The Ancient Moons. Artysta dał jednak tak genialny występ na ubiegłorocznym Sun/Day, że na zostanie o jeden dzień dłużej nie musieliśmy go długo namawiać.”

Damian Lazarus & The Ancient Moons – Lovers’ Eyes (Mohe Pi Ki Najariya)

Nowy projekt Lazarusa to w istocie zupełnie inny rodzaj występu niż DJ set, który zobaczymy podczas trzeciego dnia, ponieważ na scenie stanie kilku artystów, dając pełnowymiarowy koncert. Usłyszymy materiał z wydanej w ubiegłym miesiącu płyty „Message From The Other Side”, w której udział miał James Ford z Simian Mobile Disco oraz wielu muzyków z różnych krajów i kultur. To mieszanka elektroniki i muzyki świata z prawdziwym szamanem w roli frontmana.

Zajawka filmu dokumentalnego o powstaniu albumu:

Także w koncertowym składzie i także z wydaną w maju wyborną płytą, na płocką plażę po sześciu latach wróci grupa Crazy P. Najnowszy, siódmy album „Walk Dance Talk Sing”, pokazuje, że brytyjscy specjaliści od disco są w doskonałej formie.

Crazy P – Cruel Mistress

Z dorobku disco i klasycznego house’u garściami czerpie również duet Bicep, czyli jeden z najświeższych i najbardziej elektryzujących projektów ostatnich kilku lat. Matt McBriar i Andy Ferguson prowadzą popularnego bloga feelmybicep.com oraz wytwórnię o tej samej nazwie, a także wydają dla tak cenionych oficyn, jak Aus Music, Throne of Blood czy Delicasies. Mają wiele muzycznych twarzy – jedną EP-ką sięgają w przeszłość, by wraz z kolejną stworzyć coś zupełnie futurystycznego.

Bicep – Satisfy

Równie gorącym i świeżym projektem, lecz na scenie techno, jest ogłoszony Rødhåd – jedna z najbardziej popularnych dziś postaci berlińskiego klubu Berghain oraz właściciel wytwórni Dystopian. Świetne miksowanie i charakterystyczna selekcja utworów zawiodła go aż na 9. miejsce listy 100 najlepszych DJ-ów 2014 roku wg czytelników portalu Resident Advisor.

Rødhåd – Boiler Room Berlin DJ Set

Świeżości i wzięcia nie brakuje także dwóm duetom drum & bassowym, zamykającym dzisiejszą listę artystów. Technimatic to brytyjczycy spod bandery wytwórni Shogun Audio, którzy przed rokiem wydali najlepszy album autorski wg plebiscytu Drum & Bass Awards, a „Mixmag” umieścił tę płytę wśród dziesięciu najlepszych albumów tanecznych 2014.

Technimatic – Like A Memory (Ft. Pat Fulgoni)

Z kolei Rawtekk tworzą Stephan i Christine Westphal z Hamburga, reprezentanci sublabelu Hospital Records – Med School, w którym w 2013 roku wydali debiutancki album „Sprouted And Formed”. Ich znak rozpoznawczy to umiejętność łączenia mrocznego drum & bassu z popem oraz takimi gatunkami, jak IDM czy techno.

Rawtekk – Snowflakes

Choć znamy już cały zagraniczny program Audioriver Sun/Day oraz niemal wszystkich artystów, którzy zagrają w piątek i sobotę nad Wisłą, organizatorzy zapowiadają jeszcze kilka niespodzianek. Karnety dwudniowe w cenie 220 zł i o 50 zł droższe wejściówki trzydniowe dostępne są w salonach Empik w całym kraju oraz na http://audioriver.ebilet.pl

***
Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę.
W ciągu 9 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 175 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2014 zgromadziła na plaży rekordową liczbę ok. 25 tys. osób każdego dnia.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Underworld, Róisín Murphy, Adam Beyer, ALSO (Second Storey & Appleblim) live, Anja Schneider, Audion live, Baasch, Ben Klock, Black Coffee, Breakage CW/A live, Dieselboy, DJ Marky feat. Stamina MC, Fur Coat, Gramatik live, Graze live, Hercules & Love Affair, High Contrast, Icicle – Entropy live, Jaguar Skills, John Talabot, Joy Orbison, Kalipo live, Karenn live, Marcel Dettmann, Nervy, Noisia, Roni Size Reprazent live, Simian Mobile Disco (dj set), Solomun, SpectraSoul, Spor feat. SP:MC, Tale Of Us oraz Zenker Brothers.

10. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2015 r.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,