Home

Aktualności

Sziget Festival powraca! Jedyny w swoim rodzaju festiwal z plejadą headlinerów w sercu Budapesztu

Brak komentarzy Aktualności

Budapeszteński festiwal powróci w dniach 10-15 sierpnia 2022 z Arctic Monkeys, Duą Lipą , Calvinem Harrisem, Kings of Leon i Tame Impala wśród headlinerów.

 

 

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, węgierski Sziget Festival nadciąga wielkimi krokami! Święto wszystkich miłośników muzyki i podróży powraca z jeszcze większą pompą i mnogością kolorów. W dniach 10 – 15 sierpnia 2022 fani muzyki będą mogli odwiedzić leżącą nad Dunajem wyspę Óbudai-sziget, na której organizowany jest festiwal, a następnie cieszyć się tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem muzycznym. Corocznie uczestnicy Sziget Festival to reprezentanci ponad 100 narodowości, którzy przybywają na Węgry z tak odległych zakątków świata, jak Nowa Zelandia czy Brazylia.

 

Pierwszy Sziget Festival został zorganizowany w 1993 roku i od tego czasu przekształcił się w jeden z największych i najciekawszych festiwali muzycznych w Europie. Każdego roku wydarzenie prezentuje największe nazwiska branży muzycznej, goszcząc ponad 1000 koncertów na 60 scenach przez 6 dni z rzędu. Headlinerami tegorocznej edycji festiwalu będą m.in. Arctic Monkeys, Calvin Harris, Dua Lipa, Justin Bieber oraz Kings of Leon. Łącznie w 2022 roku na Island of Freedom zaprezentuje się ponad 100 wykonawców, wśród których znaleźli się także m.in. Karibu, Woodkid, Alan Walker, Steve Aoki, Inhaler oraz Sevdaliza. Na węgierskim festiwalu nie zabraknie także polskiego akcentu. Nasz kraj reprezentować będą Bubliczki, czyli septet dęto – smyczkowo – szarpany. Jak sami o sobie mówią, zespół od początku wędruje po rumuńskich dancingach, serbskich weselach, węgierskich stepach, tureckich przedmieściach i cygańskich taborach.

 

Chociaż muzyka jest ważną częścią Sziget, sztuka jest również kluczowym elementem wydarzenia. Bogatą ofertę występów na żywo uzupełnią liczne festiwalowe atrakcje, na czele ze spektaklami teatralnymi, akrobacjami prezentowanymi w ramach Cirque du Sziget, dzielnicą muzeów, lekcjami jogi oraz imprezami na łodziach.

 

Na Wyspę Wolności można przenieść się na cały tydzień lub tylko na kilka dni, decydując się na nocleg w stolicy Węgier. Z terenu festiwalu do centrum Budapesztu można dotrzeć pociągiem w zaledwie 25 minut. Poza atrakcjami samego festiwalu, miłośnicy podróży i zwiedzania nie powinni przejść obojętnie obok największych atrakcji węgierskiej stolicy – imponującego budynku parlamentu, bajkowej dzielnicy zamkowej, brzegu Dunaju, ciepłych źródeł leczniczych czy ponad 200 muzeów i galerii. Równie dużą atrakcją bez wątpienia może okazać się także odkrycie smaków pysznej węgierskiej kuchni.

 

Bilety oraz karnety na Sziget Festival 2022, który odbędzie się w dniach 10-15 sierpnia w Budapeszcie, są dostępne w sprzedaży. Wydarzenie oferuje wejściówki jednodniowe, 3-dniowe, 6-dniowe, a także bilety na pola namiotowe oraz kempingowe. Szczegóły dostępne pod adresem https://szigetfestival.com/en.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , ,